27 nových trucků MAN pro chorvatskou poštu

27 nových trucků MAN pro chorvatskou poštu

Auto Hrvatska, chorvatský importér vozidel z produkce společnosti MAN Truck & Bus, odevzdal na konci loňského roku 27 nových trucků řady TGM a MAN TGL společnosti Hrvatska pošta. 

  • Hrvatska pošta důvěřuje nákladním vozidlům MAN TGL a TGM
  • Chorvatští pošťáci mají 27 nových vozidel
  • Přesvědčila spolehlivost a úroveň služeb značky MAN

„ Je to přímá reakce na stále se zvyšující objem dopravních služeb zejména v oblasti doručování balíků. Naše společnost proto každý rok obnoví přibližně 15 až 25 procent svého vozového parku,“ vysvětlil nákup 27 nových vozidel značky MAN generální ředitel chorvatské pošty Ivan Čile, když je společnost přebírala. V budoucnu budou chorvatské poště sloužit tři vozidla MAN TGL 12.250 4×2 BL, 14 vozů MAN TGM 15.290 4×2 LL a deset vozidel MAN TGM 18.290 4×2 BL v charakteristické sytě žluté barvě. Všechny dvounápravové vozy jsou vybaveny skříňovou nástavbou.

Hrvatska pošta v současnosti využívá téměř 1000 dvoustopých a kolem 1900 jednostopých motorových vozidel, které ročně najedou téměř 40 milionů kilometrů. Hlavní prioritou při nových přírůstcích do flotily je proto nejvyšší míra spolehlivosti a rychlá podpora servisu, pokud se přece jen něco pokazí. Široká a globální síť autorizovaných servisních středisek MAN je tedy ideálním základem k dosažení tohoto cíle. „Velmi nás těší, že jsme společnosti Hrvatska pošta mohli pomoci v některých náročných otázkách  v jejich sektoru pomocí efektivních dopravních řešení,“ řekl Velimir Marović, ředitel chorvatského dovozce značky MAN.