BMC proměnil Lion’s City v exkluzivní discobus

Autobus

BMC proměnil Lion’s City v exkluzivní discobus

Zábava na více než osmnácti metrech: MAN Bus Modification Center přestavěl pro Sales-Lentz Group autobus MAN Lion’s City GL v Highclass-Club na kolech. Přibližně 50 lidí zde může tančit, pít a oslavovat.

  • Integrovaný bar se třemi chladničkami a výčepním zařízením
  • Inovativní koncepce osvětlení s technologií LED Pixel Strip a samostatnými stropními panely
  • Vysunovací markýza pro statické použití

Když přichází noc, má své velké představení. Ale i během dne si MAN Lion´s City GL zaslouží obdiv. MAN Bus Modification Center vytvořil tento městský autobus jako exkluzivní disco salon – se vším, co k tomu náleží. Například je zde stylově zařízený bar. Na výčepním pultu, který má křídlové dveře, tři chladničky a jedno výčepní zařízení včetně chladiče pivního sudu, jsou pro hosty připravené vždy dokonale temperované nápoje. Kromě toho je tu také DJ-Pult, který ovládá špičkový zvukový systém s vestavěnými reproduktory, subwoofery a odnímatelnými venkovními reproduktory.

K hudbě dýdžeje mohou hosté tančit na prostorném tanečním parketu ve střední části autobusu. K odpočinku slouží zadní útulný salonek nebo mnoho dalších posezení. “Při sestavování autobusu jsme se snažili o organickou formu. Zejména jsou znatelné dynamické a silné křivky,” říká Heinz Kiess, vedoucí oddělení prodeje a marketingu při MAN Bus Modification Center v Plauenu.

Aby mohly být nápoje při jízdě bezpečně servírovány, byly zde integrovány magnetické držáky sklenic. Zvláštní pozornost si zaslouží madla, která se výtvarně rozvětvují nahoru. “Bylo pro nás důležité, právě takové standardní prvky kreativně pojmout a vytvořit tak vizuální vylepšení”, zdůrazňuje Kiess. Dále má autobus velice kvalitně vybavenou toaletu.

Co se týče osvětlení, i zde návrháři a vývojáři stavěli na individuálních a jedinečných řešeních: Exkluzivní koncepce s technologií LED pixelovými proužky a s okolními světelnými LED diodami v salonku vytváří fascinující efekty. Klubovou atmosféru vytvářejí také světla na stopu autobusu. Jednotlivé prvky jsou individuálně ovladatelné, vytvářejí působivou světelnou show, která odpovídá rytmu hudby. Hi-fi systém s výkonem 5 x 700 wattů byl speciálně vyvinut pro autobus, aby odpovídal podmínkám vozidla. V zadní části autobusu jsou dva měniče napětí o výkonu 5 kW, které poskytují energii pro světelný a zvukový systém, WLAN router, dvě lithium-iontové baterie a systém pro správu baterií.

Discobus je také vybaven monitorem sociálních médií s kamerou typu rybího oka. Hosté zde mohou nejen fotografovat, ale snímky i okamžitě sdílet na sociálních sítích, jako je Instagram a Facebook. Celkově může kloubový autobus dlouhý 18,75 metrů pojmout asi 45 cestujících. Elektrický brzdový systém EBS s ABS a ASR a elektronickým stabilizačním systémem ESP zajišťují jejich bezpečnost a pohodlí. MAN Lion´s City má motor EURO 6 s výkonem 310 k (228 kW).

MAN Lion´s City GL objednala společnost Sales-Lentz Group se sídlem v Lucembursku, která má v úmyslu využít mimořádné vozidlo pro akce a večírky podnikatelského i soukromého sektoru. Pokud bude autobus použit pro eventy na jednom místě, je možné vysunout elektrické markýzy, a vytvořit tak venkovní prostor k využití. “Discobus jistě přitáhne pozornost,” tvrdí Kiess. “V této výbavě a zpracování je v Evropě jedinečný.”