Caravan Salon 2022: MAN TGE jako prémiový obytný vůz „Affinity M“

Caravan Salon 2022: MAN TGE jako prémiový obytný vůz „Affinity M“

Affinity – polská dceřiná společnost švédského výrobce karavanů a obytných vozů KABE AB – představila na veletrhu Caravan Salon poprvé svůj nový model „Affinity M“, který vychází z modelu MAN TGE.

●  První spolupráce společností MAN a Affinity: premiéra modelu „Affinity M“ na salonu Caravan v Düsseldorfu

●  MAN TGE nabízí optimální komfort pro luxusní dovolenou v karavanu

●  Úpravy karoserie a patentovaná řešení interiéru podtrhují dokonalost modelu Affinity M

„Se společností Affinity jsme získali v segmentu obytných vozů slibného partnera, který představuje inovativní prémiová řešení,“ říká Daniel Holbein, vedoucí prodeje dodávkových vozů ve společnosti MAN Truck & Bus. „Jsme rádi, že můžeme poskytnout MAN TGE jako vhodné základní vozidlo pro exkluzivní úpravy v rámci nového modelu Affinity M.“

Polská společnost Affinity byla založena v roce 2019 jako dceřiná společnost švédského výrobce karavanů a obytných vozů KABE AB, má přibližně 70 zaměstnanců a svůj první model uvede na trh začátkem roku 2023. Společnost Affinity se hned od počátku rozhodla jít vlastní cestou výjimečných řešení z hlediska funkčnosti, designu a zpracování. Ve všech třech dosavadních modelech je například díky promyšlenému uspořádání koupelny a postele zajištěn pocit velkorysého prostoru.

U třetího obytného vozu „Affinity M“, který měl premiéru na veletrhu Caravan Salon 2022 v Düsseldorfu (26. srpna – 4. září 2022), Poláci poprvé vsadili na partnerství se společností MAN Truck & Bus, aby zdůraznili prémiový charakter svých obytných vozů také výběrem značky. Řízení vozidla s vnějšími rozměry 6120/ 2190/2500 mm (d/š/v) se tak komfortem podobá osobnímu automobilu. A to je v souladu se stylem dodávek TGE. Affinity M je vybaven vznětovým motorem o objemu 2,0 litru a osmistupňovou automatickou převodovkou a disponuje výkonem 177 koní.

„Kromě vysoké kvality TGE, která dokonale zapadá do naší rozšiřující se nabídky, jsme si jako nového partnera vybrali společnost MAN Truck & Bus, protože poskytuje vynikající zákaznický servis,“ říká Jacek Jaskot, generální ředitel společnosti Affinity, který je zároveň architektem odpovědným za interiér vozidel. „Těší nás příjemná a úspěšná spolupráce s mnichovskou společností.“

Specialisté společnosti Affinity navrhli řadu úprav karoserie prvního obytného vozu MAN TGE na bázi dodávky a vytvořili tak působivý a praktický interiér. Prodloužené boční stěny – jedinečné řešení svého druhu na trhu – umožnily do zadního obytného prostoru umístit francouzskou postel a kompaktní koupelnu se sprchou, toaletou a výsuvným umyvadlem. Designéři do interiéru integrovali také kuchyňský kout, skládací stůl, rozkládací třetí lůžko a řadu skříněk a důmyslných úložných prostor.

Obytný vůz „Affinity M“ dostal nové světlé barevné provedení s pastelově laděnými povrchovými materiály, které spolu s decentním osvětlením vytváří útulnou atmosféru.