Čtyřdveřová kabina už i pro řadu TGS

Nákladní vozidla

Čtyřdveřová kabina už i pro řadu TGS

Sortiment kabin, které jsou v nabídce pro modelovou řadu TGS, rozšířila populární verze pro pracovní týmy (crew cab). Na montáž dohlíží MAN Truck Modification.

Čtyřdveřová kabina, která je tradičně k dispozici pro vozidla MAN TGL a TGM, patří mezi úspěšné produkty: Uplatní se všude tam, kde je třeba v nákladním vozidle přepravovat více lidí či zásahovou jednotku. Zájem o prostornou kabinu pro pracovní týmy mají komunální služby, hasiči, záchranáři, služby první pomoci, důlní společnosti, stavební podniky, firmy ze sektoru zahradnictví a úprav krajiny, ale také uživatelé speciálních expedičních či exkluzivních rekreačních vozidel.

Od podzimu 2018 je čtyřdveřová kabina v nabídce už i pro modelovou řadu TGS, přičemž implementování zabezpečuje úpravárenské středisko MAN Truck Modification. Momentálně je dostupná pro dvou- a třínápravové středně vysoké a vysoké podvozky s konfigurací 4×2 BL, 4×4 BB, 4×4 BL, 6×4 BB, 6×4-4 BL a 6×6 BL. Kromě toho MAN nabízí crew cab i pro verze TGS 4x4H BL a 6x6H BL, vybavené inovativním systémem HydroDrive.

Rozměry čtyřdveřové kabiny jsou identické pro všechny tři modelové řady (TGL, TGM i TGS): šířka 2056 mm, délka 2650 mm, maximální výška vpředu 1645 mm, nad středovým tunelem 1385 mm a vzadu 1620 mm. Konfigurace sedadel je 6+1: Vedle řidiče je dvousedadlo spolujezdců a v druhé řadě jsou 4 místa k sezení vybavená bezpečnostními pásy. Pod zadní lavicí se nachází odkládací prostor o objemu 265 litrů. Nastupuje a vystupuje se snadno přes široké dveře s úhlem otevírání 85º. Při údržbě lze kabinu hydraulicky překlopit.

Na snímku je podvozek MAN TGS 26.500 6×6 BB se čtyřdveřovou kabinou, s jednomontáží kol na všech nápravách a 20palcovými pneumatikami.