Autobusy

Autobusy

Nový městský autobus Lion’s City zapůsobil na porotce Red Dot Award a získal další mezinárodní ocenění za vynikající design.

Úspěšný příběh modelu MAN Lion’s City pokračuje. Po prestižní iF Design Award 2019, kterou získal v polovině března, zapůsobil kompletně přepracovaný městský autobus i na mezinárodní porotu Red Dot Award: Product Design 2019, která mu udělila punc nejvyšší kvality v kategorii „Vozidla“.

Loni v březnu během vnitropodnikové výstavy MAN BusDays absolvoval Lion’s City svou světovou premiéru a o několik měsíců se představil návštěvníkům hannoverského veletrhu užitkových vozidel IAA 2018. Od té doby nový městský autobus značky MAN imponuje odborníkům – například svým atraktivním a sofistikovaným vzhledem. Při pohledu zepředu pozornost ihned upoutají charakteristická denní LED světla, klasický černý přední panel s chromovanou lištou se siluetou lva a typické svažující se čelní sklo. Tyto prvky dodávají autobusu nejen dynamiku, ale díky segmentovaným konstrukcím svým dílem přispívají i k nižším celkovým nákladům na životní cyklus. Stylová je také zadní část autobusu MAN Lion’s City s černou povrchovou úpravou vybavená inovativními LED koncovými světly. „Jsme mimořádně hrdí, že jsme získali Red Dot Design Award, je to úžasné uznání celému týmu za dlouholetou oddanost. Tvůrčí tým propojil několik oddělení, aby dosáhl výjimečného výsledku – a podařilo se mu to,“ řekl Rudi Kuchta, šéf pro produkt a prodej v autobusové divizi MAN Truck & Bus.

Red Dot Award je jedno z nejprestižnějších mezinárodních ocenění za vynikající kvalitu designu. Slavnostní předávání cen letos organizátoři naplánovali na léto a odehraje se v německém Essenu.