DO POLÍ I NA SILNICE

Speciální vozidla

DO POLÍ I NA SILNICE

V zemědělství se zvyšuje poptávka po různých typech dopravy a dodavatelích. A trucky díky velké celkové hmotnosti jízdní soupravy do 38 t nebo 40 t, nízké spotřebě paliva a typické přepravní rychlosti 89 km/h hrají v dopravním řetězci mezi farmou, polem a skladem stále významnější roli.

Na letošním veletrhu AGRITECHNICA, který proběhne od 12. do 18. listopadu v německém Hannoveru, značka MAN na svém stánku C45 v hale 16 představí specifický truck pro zemědělství odvozený z tahače řady TGS, a také motory pro tento sektor z produkce MAN Engines (divize MAN Truck & Bus, která vyvíjí, vyrábí a prodává naftové a plynové motory pro různá průmyslová odvětví). Tahač s pohonem kol všech náprav a motorem o maximálním výkonu 500 k si potenciální zákazníky jistě získá svojí konfigurací šitou na míru pro odvětví: má homologaci jako tažné vozidlo v zemědělství a lesnictví, pomocný pohon s hydraulickým systémem snímajícím zatížení na straně setrvačníku, různé způsoby připojení přívěsů a speciální široké pneumatiky pro práci na polích (445/65 R 22,5 vpředu a 600/50 R 22,5 vzadu).

Výhodou koncepce traktoru MAN je jeho všestranné využití jak na poli, tak i na silnici, stejně jako jeho provoz po celý rok. Po skončení zemědělských prací a sklizně stačí vyměnit návěs a pneumatiky a vozidlo lze nasadit na přepravu ve stavebnictví nebo s radlicí při zimní údržbě vozovek.