Double-decker MAN poprvé u protinožců

Autobusy

Double-decker MAN poprvé u protinožců

V australském Sydney začalo nedávno jezdit 38 nových patrových autobusů postavených na nízkopodlažním šasi MAN A95. Tímto kontraktem MAN Truck & Bus vstoupil do segmentu městských double-deckerů na australském trhu.

  • Australská metropole Sydney bude v systému MHD poprvé využívat patrové autobusy postavené na nízkopodlažním podvozku MAN A95.
  • Podvozky byly prodány prostřednictvím společnosti Penske Commercial Vehicles, karosérie dodala firma Gemilang

Od konce minulého roku na lince B mezi obchodním centrem Sydney a Northern Beaches (předměstí na severním pobřeží) jezdí 38 světložlutých double-deckerů. Patrové autobusy MAN A95 pro dopravního operátora Transport for New South Wales dodala společnost Penske Commercial Vehicles, která je autorizovaným prodejcem vozidel MAN Truck & Bus v Austrálii a na Novém Zélandu. „Po několika úspěšných projektech s podvozky MAN A95 v Singapuru a Hongkongu to znamená další rozvoj naší přítomnosti na trhu a těší nás, že jsme vstoupili do segmentu městských patrových autobusů i v Austrálii. Abychom vyšli vstříc širokému spektru požadavků trhu, šasi A95 je od začátku tohoto roku k dispozici i ve verzi s motorem emisní specifikace Euro VIc, „řekl Christian SCHUFA, šéf pro prodej autobusů v MAN Truck & Bus Asia Pacific.

Nízkopodlažní šasi MAN A95 pro Transport for NSW je vybaveno šestiválcovým motorem s maximálním výkonem 235 kW splňujícím emisní normu Euro V. Automatická převodovka ZF Ecolife s hydraulickým retardérem pracuje spolehlivě, efektivně a mimořádně hladce. Řidič, cestující a také obyvatelé profitují z nízké úrovně emisí ve výfukových plynech a tichého motoru. Pasažéři mohou snadno nastupovat a vystupovat díky nízké podlaze u obou výkyvných dvoukřídlých dveří, přičemž řidič má k dispozici také funkci „Kneeling“, která umožňuje ještě více zredukovat nástupní výšku na straně dveří. Informace v reálném čase a zastávky jsou zřetelně zobrazovány na velkých monitorech. Vysoký standard bezpečnosti pro cestující i řidiče zaručují prvky jako EBS, ESP      a ochrana při převrácení. Karosérie dvanáctimetrového patrového autobusu pochází od malajského výrobce Gemilang.