Dvěstětisící nákladní vůz z továrny ve Steyru

Výroba

Dvěstětisící nákladní vůz z továrny ve Steyru

Společnost MAN ve své továrně v rakouském městě Steyr oslavila 9. května 2017 hrdý milník: od konce roku 2004, kdy z linky sjely první vozy předvýrobní série modelových řad TGL/TGM a následně v roce 2006 se naplno spustila sériová produkce, zde vyrobili přesně 200 000 vozů.

„Jsme mimořádně pyšní, že naši zákazníci už více než desetiletí důvěřují výjimečně vysoké kvalitě našich produktů a speciálních trucků řady TGL/TGM. Ohromné ​​číslo, které zde dnes oslavujeme, je nejen počinem, ale zejména motivací pro další práci,“ řekl při této příležitosti Ing. Thomas Müller, manažer výroby v steyrském výrobním závodě MAN Truck & Bus Austria.

Zákazníkem a budoucím provozovatelem jubilejního 200 000. vozu je tradiční rakouský pivovar Steigl. Symbolické klíče od vozidla předal Dr. Mario Partl, ředitel prodeje trucků a interních servisních služeb v obchodní divizi MAN v Rakousku, generálnímu řediteli pivovaru Thomasovi Gerblovi, MBA a zdůraznil hodnotu dlouhodobého partnerství mezi společnostmi MAN a Stiegl.

Thomas Gerbl přizvukuje, že výjimečně vysoká kvalita a spolehlivost produktů značky MAN je významným kritériem a klíčovým prvkem partnerství. „Naše dvě společnosti spojuje především propojení vytvářeny respektem k tradici a udržitelnému rozvoji do budoucna.“

Pan Gerbl také vyjádřil upřímný dík shromážděnému týmu pracovníků a přivítal je na slavnosti nápoji z pivovaru Stiegl – samozřejmě bez alkoholu! Stiegl jako partner konsorcia CNL (seskupení pro udržitelnou logistiku) na podzim převezme na zkoušky v reálném provozu devět vozidel TGM s elektrickým pohonem, které MAN vyrobí ve své továrně ve Steyru.

Výroba lehkých a středně těžkých nákladních vozidel je nadále hlavní aktivitou závodu MAN Steyr, ačkoliv od poloviny roku 2015 přebírá i další úkoly v oblasti konstrukce speciálních vozidel, lakování plastových dílů a elektrické mobility.