ELEKTRICKÝ spoluhráči VE BARVÁCH BAYERNU

Dodávkové vozy

ELEKTRICKÝ spoluhráči VE BARVÁCH BAYERNU

Mnohonásobný německý fotbalový šampion a vítěz Ligy mistrů UEFA 2020 FC Bayern Mnichov oznámil nový elektrický přírůstek ve svém vozovém parku: Bavorskou metropolí bude lokálně bez emisí jezdit MAN eTGE. Je to první elektrické užitkové vozidlo v „dresu“ tohoto špičkového klubu.

Göran Nyberg, člen představenstva MAN Truck & Bus pro prodej a zákaznická řešení, se velmi těšil na toto setkání. Osobně přinesl MAN eTGE v barvách FC Bayernu Mnichov novému majiteli, který sídlí na Säbener Straße v Mnichově. „Jsme hrdí, že předáváme náš úspěšný elektrický model nejúspěšnějšímu německému fotbalovému klubu. Tímto krokem FC Bayern otevírá novou kapitolu své mobility a nahrazením identického vozidla se spalovacím motorem přispívá ke zlepšení kvality ovzduší ve městě, „řekl Göran Nyberg. Hráči a manažeři Bayernu Mnichov už jezdí zejména s elektrickými auty, ale dosud ještě neměli ve své klubové flotile elektrické užitkové vozidlo.

Devítimístný modelem MAN eTGE kombi bude nejúspěšnější německý fotbalový klub ve dnech zápasů Bundesligy přepravovat po Mnichově svůj personál nebo výbavu. Kromě toho se vozidlo se 100procentním bateriovým elektrickým pohonem používá podle potřeby i na dopravu po městě a rotuje například mezi centrálou klubu, tréninkovým střediskem juniorů a Allianz Arénou. Andreas Jung, marketingový ředitel FC Bayern Mnichov: „Bayernu je vlastní zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Spolu s MAN se chceme posunout vpřed při transformaci mobility integrováním nových typů pohonu do každodenního života. “

Kombi MAN eTGE je přesně ten správný spoluhráč pro potřeby FC Bayern – potichu a ekologicky přepraví pasažérů, zavazadla či zboží až do branky… pardon, do cíle.

Technické parametry MAN eTGE kombi

Pohonná soustava: Synchronní elektromotor, jednostupňová převodovka, maximální výkon 100 kW, největší točivý moment 290 Nm, lithium-iontová baterie s kapacitou 35,8 kWh. Jízdní dosah 115 km (podle testovacího cyklu WLTP), skutečný dojezd v městském provozu 120 až 140 km. Nabíjecí konektor CCS (Combined Charging System – kombinovaný systém nabíjení) umožňuje využívat nabíjení střídavým proudem (nabíjecí zařízení s výkonem až 7,2 kW, doba nabití 5 hodin 20 minut) nebo stejnosměrným proudem (nabíjecí zařízení s výkonem až 40 kW, doba nabití 45 minut). Standardní výbava: Sedadlo řidiče ComfortPlus, dvousedadlo předních spolujezdců, vyhřívané čelní sklo, balík MAN Media Van Navigation, klimatizační systém Climatronic, tempomat, zadní kamera, světla s technologií LED, asistent nouzového brzdění, aktivní asistent pro jízdu v pruhu, korigování vlivu bočního větru, asistent dálkových světel. Bezpečné manévrování v malém prostoru podporuje přední / zadní asistent parkování i monitorování překážek vedle vozidla, samozřejmostí je asistent pro rozjíždění do kopce.