Elektrický van TGE

Dodávka

Elektrický van TGE

MAN Truck začne v červenci prodávat novou městskou elektrickou dodávku MAN eTGE

Skupina MAN Truck je součástí německého koncernu Volkswagen a její nová dodávka je proto velmi podobná modelu Volkswagen e-Crafter. Dodávka má na jedno nabití dojezd až 160 km, a právě z tohoto důvodu je určena především pro rozvážku po městě. Tam dnes většina vozidel najede kolem 100 km za den.

Šikovné užitkové vozidlo se stane spolehlivým partnerem pro každodenní práci. MAN eTGE uveze 1,7 tuny nákladu, což pro rozvážku ve městě bohatě postačí. V základu se může pochlubit například navigací, vyhřívanými čelními skly nebo asistentem nouzového brzdění, který řidiče varuje před příliš malými odstupy automatickým přibrzďováním.

Doba nabíjení se různí. Pomocí standardu CCS se dodávka dobije během 45 minut. Při použití běžné nabíječky se zvládne plně nabít za 5,5 hodiny. Elektromotor vyvine maximální rychlost 90 km/h, což je pro pohyb ve městě zcela postačující.

Kde si budete moct MAN eTGE koupit? Ke koupi ho nabídne trh v Rakousku, Francii, Belgii, Nizozemí nebo Norsku. Na elektrické užitkové vozidlo už jsou podepsané první kupní smlouvy. Jeho cena bude 69 500 euro, což je zhruba 1,7 milionu korun.

O této novince si můžete přečíst i v médiích:

  • Autorevue.cz: MAN už má také svou elektrickou dodávku. eTGE svůj původ příliš nemaskuje
  • Novinky.cz: Elektrická dodávka MAN předběhla Volkswagen
  • Hybrid.cz: MAN eTGE je elektrická dodávka s dojezdem 160 km, uveze až 1,7 tuny