FALCK NAKOUPÍ 2500 VANŮ MAN TGE

Dodávkové vozy

FALCK NAKOUPÍ 2500 VANŮ MAN TGE

Falck Danmark A/S, renomovaný mezinárodní poskytovatel zdravotnických záchranných a asistenčních služeb, podepsal s MAN Truck & Bus rámcovou dohodu o dodání záchranných a sanitních vozů pro své pobočky v pěti evropských zemích během šesti let. Kontrakt může obsáhnout až 2500 vozidel MAN TGE, díky čemuž by se MAN stal preferovaným dodavatelem pro Falck.

Dánská společnost Falck Group se sídlem v Kodani je mezinárodní poskytovatel záchranných služeb, který zaměstnává přes 30 000 lidí v 35 zemích. Falck působí ve více oblastech ochrany zdraví a života: rychlá lékařská pomoc, boj proti požárům, transporty nemocných i pacientů pod intenzivní péčí, provozování ambulancí i mobilní služby. Falck podepsal se společností MAN Truck & Bus rozsáhlou rámcovou smlouvu, která zahrnuje vozidla rychlé pomoci i sanitky upravené pro přepravu pacientů.

Rámcová dohoda hovoří o dodání až 2500 vozidel MAN TGE do konce roku 2026. Moderní a spolehlivé vany si mohou objednat národní organizace Falck sídlící v Dánsku, Německu, Spojeném království, Španělsku a ve Švédsku. Společnost MAN dodá základní vozidla, speciální výbavu a přestavby zajistí renomovaní výrobci nástaveb podle specifikací Falck. První zakázky rámcové dohody již byly zadány.

Thomas Herzog, šéf oddělení pro mezinárodní klienty ze segmentu vanů v MAN Truck & Bus, komentoval významný komerční úspěch takto: „Díky naší vysoké kompetentnosti v oblasti integrování nástaveb, kterou společnost MAN již po celá desetiletí využívá v oblasti trucků, umíme zaručit bezproblémové provedení a maximální kvalitu celého vozu. Pouze ve spolupráci s výrobci nástaveb můžeme garantovat úspěch našich zákazníků a zjednodušit jejich každodenní práci. To je v MAN náš hlavní cíl.“

Pro MAN Truck & Bus je to největší jednorázový kontrakt v historii jeho působení v sektoru vanů. Falck a MAN se už dobře znají, vždyť modelová řada MAN TGE vstoupila do segmentu vanů s celkovou hmotností od 3,0 do 5,5 tun v roce 2016.

Pokud se podíváme do nedávné minulosti, tak roku 2019 si dánská organizace Falck objednala 132 lehkých trucků MAN TGL. Tento kontrakt, který zabezpečoval importér MAN Lastbiler Danmark, obsahoval i 19 vanů TGE. Vozidlům MAN TGE důvěřuje i Falck Ambulance UK ve Spojeném království – během uplynulých dvou let nakoupil celkem 92 těchto vanů, které využívá v rámci služeb orientovaných na transporty pacientů.