„GAZELY“ S VANEM TGE 4X4 ZAZÁŘILY NA RALLYE V MAROKU

Dodávková vozidla

„GAZELY“ S VANEM TGE 4X4 ZAZÁŘILY NA RALLYE V MAROKU

Při svém debutu na populární mezinárodní Rallye Aïcha des Gazelles du Maroc obsadily reprezentantky společnosti MAN Truck & Bus France 2. místo v kategorii Crossover/SUV.

Posádku MAN Truck & Bus France tvořily Stephanie D’heill a Marina Dumeau, pracovnice firmy, které pozoruhodným způsobem zvládly velmi náročnou trať v marocké poušti a soutěž dokončily na výborné 2. příčce ve své kategorii vozidel. Samozřejmě, že podstatný podíl na výsledku týmu WO-MAN má jejich MAN TGE 4×4, který speciálně na tuto rallye připravilo Centrum MAN pro technické úpravy ve francouzském Bourg en Bresse.

Van TGE 4×4 – jediné užitkové vozidlo ve startovním poli – dokázal, že je mistrem v každém terénu. Navzdory větší délce a menší světlé výšce podvozku jeho výkon (177 k) i agilnost motoru umožnily posádce překonat nástrahy tratě včetně množství písečných dun. O úspěchu také rozhodlo, že životně důležité komponenty vanu byly preventivně dobře chráněny, při drsném používání vznikly jen malé škody a týmu WO-MAN se podařilo minimalizovat trestné body za vyžádanou pomoc (např. při zapadnutí).

Aïcha des Gazelles du Maroc je jedinou čistě ženskou off-roadovou rallye na světě. Vznikla v roce 1990 a od té doby se na této unikátní akci v marocké poušti setkává každoročně okolo 300 žen z více než 10 zemí. Hned od začátku ji charakterizoval koncept s novým pojetím automobilové soutěže – návrat ke kořenům dobrodružství, kde nerozhoduje rychlost a GPS, ale precizní klasická navigace v těžkém terénu.

V uplynulém 29. ročníku, který se konal na konci března, startovalo 314 „gazel“ z 13 zemí (Francie, Švýcarsko, Belgie, Spojené království, Itálie, Německo, Španělsko, Austrálie, Gruzie, Litva, Maroko, Kanada, USA). Trať sestávala ze 6 etap (z nich dvě maratónské), které spolu s prologem měřily téměř 950 kilometrů. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (celkem 157 vozidel) a zajímavostí je, že až 78 % posádek se rallye zúčastnilo poprvé. Složení jednotlivých týmů bylo mimořádně pestré: matky s dcerami, sestřenice, kolegyně, švagrové…, přičemž nejmladší účastnici bylo 23 a nejstarší 71 let. Zastupovaly více než 220 různých profesí, ale na soutěži v Maroku se všechny staly „gazelami“.

(Snímky: MAN Truck & Bus France)