Konvoj dlouhý půldruhého kilometru

100 autobusů MAN Lion's City pro Keolis Nederland

Konvoj dlouhý půldruhého kilometru

Autobusy MAN kam až oko dohlédne: společnost MAN Truck & Bus dodala nizozemské divizi společnosti Keolis flotilu 100 městských autobusů. Vozidla z modelové řady MAN Lion ‚s City budou jezdit na městských a příměstských linkách v okolí města Almere. 

  • Společnost Keolis Nederland, provozovatel MHD v Almere, si vybrala autobusy MAN Lion ‚s City
  • 100 vozidel dodaných ve verzích s celkovou délkou 12 m a 15 m má komplexní výbavu prvků aktivní bezpečnosti
  • Síť linek, na kterých budou autobusy MAN nasazené, zahrnuje také novou trasu BRT

 Od konce minulého roku většinu městské a příměstské dopravy v nizozemském městě Almere nedaleko Amsterdamu zabezpečuje 100 autobusů MAN Lion ‚s City. Nová vozidla však vyvolala zájem ještě dříve, než se oficiálně zařadila do provozu. Na předání totiž přijela v konvoji po dálničním pruhu, který vyhradili speciálně pro tuto příležitost. Celková délka autobusového konvoje dosahovala přibližně 1,5 kilometru – a to byl opravdu nevšední pohled.

Autobusovou flotilu tvoří 57 vozidel Lion ‚s City LF s celkovou délkou 15 m, 10 autobusů Lion‘ s City LF v dvanácti metrovém provedení a 33 autobusů MAN Lion ‚s City LE s celkovou délkou15 m. Znamená to, že firma Keolis má dnes největší flotilu patnácti metrových autobusů v Nizozemsku. Kromě běžných linek se vozidla budou využívat i na inovativní trase rychlé autobusové dopravy BRT (Bus Rapid Transit), která byla v Almere uvedena do provozu.

V úzké spolupráci společností MAN Truck & Bus a Keolis Nederland prošly autobusy Lion ‚s City úpravami, které je přizpůsobily očekáváním a potřebám cestujících. Jsou vybaveny například čtečkami dopravních karet, transpondéry, zrcadly, které řidiči umožní sledovat interiér a kamerovým systémem. Město Almere považuje za velmi důležité, aby byly autobusy vybaveny kamerami kvůli maximální bezpečnosti cestujících a řidičů. Navíc bezpečná kabina může chránit řidiče i elektricky aktivovanou výsuvnou skleněnou bariérou. Nové autobusy zaujmou i komfortem ovládání – shodlo se na tom 100 řidičů dopravce Keolis, kteří autobusy MAN Lion ‚s City ve svém volném čase převezli ze severoholandského Hoogeveenu.

Keolis Nederlands po vítězství ve výběrovém řízení provozuje všechny autobusové linky v Almere. Pod názvem „ALLGA“ mohou cestující kromě inovativních autobusů očekávat přesně dodržované jízdní řády, komplexní síť zastávek, dobrou infrastrukturu a snadno dostupnou komunikaci či informace ze strany dopravního podniku.