LION’S CITY 18 POPUTUJE POPRVÉ DO MAROKA

Autobusy

LION’S CITY 18 POPUTUJE POPRVÉ DO MAROKA

Společnost MAN Truck & Bus získala z Maroka výjimečnou objednávku na 89 podvozků pro městské autobusy a 11 kloubových autobusů MAN Lion’s City 18. Osmnáctimetrový model bude mít v této severoafrické zemi premiéru! Zakázka jasně dokazuje, že nová generace městských autobusů se perfektně hodí i pro trhy mimo Evropu.

Maroko okouzluje návštěvníky impozantními mešitami, zelenými oázami a exotickými vůněmi. V blízké budoucnosti se na tento seznam mohou přidat i moderní městské autobusy od společnosti MAN Truck & Bus: 100 nových vozidel bude zanedlouho spolehlivě a luxusně vozit obyvatele i návštěvníky pobřežního města Kenitra a jeho okolí. „Náš tamní tým posledních pár týdnů úzce spolupracoval s odborníky z partnerské společnosti Sefamar, aby se podařilo tuto objednávku zajistit. Velmi nás těší úspěch a důvěra, kterou do nás vložil dopravní podnik Foughal Bus,“ řekl ke kontraktu Rudi Kuchta, ředitel divize autobusů ve společnosti MAN Truck & Bus. Objednávka obsahuje 89 nízkopodlažních autobusových podvozků RC3 a 11 kloubových autobusů Lion’s City s délkou 18 metrů. Podvozky i hotové autobusy MAN dodá v průběhu roku 2021. Osmnáctimetrové městské autobusy Lion’s City nové generace jsou vybaveny nejnovějším motorem D15 s výkonem 330 k (243 kW), automatickou převodovkou a inovativními bezpečnostními asistenčními systémy. Velkorysý prostor, pohodlná sedadla a účinná klimatizace z nich dělá luxusní dopravní prostředky bez ohledu na roční období. Autobusy vyrábí továrna MAN v polských Starachowicích, která se specializuje na nízkopodlažní modely a autobusové podvozky.

„Tato objednávka je pro nás důležitá ze dvou důvodů: prvním je úžasná příležitost dokázat, že naše nová generace městských autobusů MAN vybavená nejmodernější technologií se dokonale hodí pro všechny trhy – i mimo Evropu. Druhým důvodem je, že těchto 11 autobusů Lion’s City reprezentuje první kompletní kloubová a nízkopodlažní vozidla značky MAN, která budou jezdit v Maroku,“ zdůrazňuje Rudi Kuchta.

Do Kenitry směřuje i 89 nízkopodlažních podvozků RC3 pro autobusy s délkou 12 metrů. Šasi jsou vybavena motory D08 s výkonem 290 k (213 kW) a nejmodernějšími automatickými převodovkami, které garantují hladkou jízdu. Karosérie dodá lokální výrobce Irizar Maroc.

Kromě progresivní technologie a kvality jsou rozhodujícími faktory při tomto kontraktu také výjimečné servisní a poprodejní služby společnosti Sefamar. Součástí objednávky je také pětiletá smlouva na údržbu celé objednané flotily.

Kenitra se nachází 50 km severně od Rabatu, má přes 400 000 obyvatel a patří k nejvýznamnějším městům v Maroku. Nejznámější je jako zemědělské centrum země.