LION’S CITY E VOZÍ NÁVŠTĚVNÍKY IAA

Autobusy

LION’S CITY E VOZÍ NÁVŠTĚVNÍKY IAA

Návštěvníci výstavy IAA 2021 v Mnichově mohou osobně zažít udržitelnou a perspektivní mobilitu: Mezi veletržním areálem a městem totiž bude v tzv. modrém pruhu jezdit plně elektrický MAN Lion’s City E.

Dějištěm veletrhu IAA je poprvé Mnichov: Od 7. do 12. září se v bavorské metropoli uskuteční setkání průmyslu zaměřeného na mobilitu a dopravní technologie. Nejde však pouze o nové místo, inovativní je také koncept akce: Cílem organizátorů IAA 2021 je nabídnout návštěvníkům prohlídku inteligentní mobility a současně i atraktivní dialogové fórum. Proto se akce uskuteční nejen na výstavišti, ale i na mnoha místech Mnichova, kde si návštěvníci mohou vyměnit nápady na téma mobility budoucnosti a poznat inovativní technologie. Elektrický autobus MAN jezdí mezi centrem města a výstavištěm v tzv. modrém pruhu – doveze cestující do cíle bezpečně, pohodlně a ekologicky.

„Návštěvníci veletrhu zažijí udržitelnou, na budoucnost orientovanou mobilitu s naším autobusem MAN Lion’s City E. Z hlediska udržitelnosti je to opravdový talent, který v květnu při testu Efficiency Run prolomil hranici 550 km,“ říká Andreas Tostmann, předseda představenstva MAN Truck & Bus. „MAN Lion’s City E jezdí lokálně bez emisí a reprezentuje budoucnost mobility v centrech měst.“

„Potenciál na zredukování emisí CO2 v lokální hromadné dopravě je obrovský,“ říká Rudi Kuchta, ředitel autobusové divize v MAN Truck & Bus. Uznala to i Evropská unie a schválila směrnici o čistých vozidlech, která stanoví závazné emisní normy v městských flotilách s platností od začátku srpna 2021. Takže města musí nabrat kurz směrem k mobilitě bez emisí. Cílem je přejít od „nízkých emisí“ k „žádným emisím“. Řešení zaostřeno na mobilitu budoucnosti jsou proto žádanější než kdykoliv předtím. Stále více dopravních operátorů se spoléhá na MAN Lion’s City E, který jezdí nejen po Mnichově, ale nyní už i v mnoha evropských městech.

 

MAN Truck & Bus nabízí ucelený koncept, který kombinuje individuálně nastavené řešení, například poradenství pro provozování autobusů Lion’s City E a celkové pojetí e-mobility. Cílem je poskytnout dopravním společnostem maximální podporu v procesu přechodu k mobilitě bez emisí. „Jsme přesvědčeni, že elektrická mobilita je klíčovou technologií pro městskou mobilitu dneška i zítřka,“ dodává Rudi Kuchta.