MAN Experience Press Day 2021 – Tisková zpráva

Události

MAN Experience Press Day 2021 – Tisková zpráva

MAN Experience Press Day 2021: novináři si mohli vyzkoušet kompletní nabídku městských a zájezdových autobusů MAN a NEOPLAN. Stali se i svědky světové premiéry modelu MAN Lion´s Intercity Low Entry.

V úvodní den akce Experience Press Day, která byla kvůli omezením COVID-19 rozdělena do několika dní, bylo slavnostní odhalení nového autobusu MAN Lion´s Intercity LE. Ve statické premiéře si mohli vybraní novináři z celé Evropy důkladně prohlédnout 12m provedení Intercity, jež se začne vyrábět od začátku příštího roku.

Následující den pak měli novináři možnost se na polygonu MAN Truck & Bus v Mnichově seznámit a na vlastní kůži si vyzkoušet všechny městské a zájezdové autobusy značky MAN a NEOPLAN. Největší zájem byl pochopitelně o horkou novinku, tedy o model Intercity LE, která zde byla k dispozici ve 13m variantě s motorem o výkonu 330 k.

Novináři měli unikátní příležitost si na jednom místě vyzkoušet kompletní nabídku pohonů pro městský autobus Lion´s City. Vedle naftového nechyběl ani plynový pohon, a to ve 12- i 18m variantě a vždy s modulem EfficientHybrid. Chybět nemohl ani elektrický typ Lion´s City E, a to nejen ve 12m provedení, ale i jako kloubový 18m typ. Byla to vůbec první možnost pro novináře si tuto novinku vyzkoušet jak na polygonu, tak i v reálném provozu.

Segment zájezdových autobusů MAN zastupoval třínápravový Lion´s Coach. Jak vypadá opravdový luxus na kolech, ukázal NEOPLAN u dvoupatrového modelu Skyliner. Ten byl totiž v patře osazen nejluxusnějšími koženými sedačkami z nabídky, která si pasažéry hýčkala masáží a odvětráváním. Navíc rozvržení sedaček 2+1 s velkými rozestupy za sebou zajišťovalo i obrovský prostor jak v příčném směru, tak i pro kolena. Dojem celkového luxusu už jenom podtrhla skleněná střecha.

NEOPLAN také představil zástupce limitované 60ks edice modelu Cityliner Platinum Edition, která vznikla k 50letému výročí uvedení tohoto autobusu na trh. Novináři také měli možnost si prohlédnout první generaci tohoto přelomového autobusu, pro něhož se časem vžilo označení Porsche 911 mezi coachy. U obou autobusů NEOPLAN si novináři mohli vyzkoušet i kamerový systém OptiView nahrazující klasická vnější zpětná zrcátka.

Program efektivní dopravy MAN Truck & Bus

Objem dopravy na evropských silnicích neustále roste. Současně však v důsledku ubývání zdrojů energie je doprava stále dražší. MAN Truck & Bus jako jeden z předních výrobců autobusů a nákladních vozidel výraznou mírou přispívá k neustálému zlepšování efektivity dopravy. MAN nabízí komplexní program snižování celkových nákladů vlastnictví vozidla. Efektivita dopravy – zahrnující technologii, servis, náklady na řidiče a další expertizy – chrání životní prostředí      a je přidanou hodnotou pro naše zákazníky.