MAN LIGA: Inovativní formát prezentování nové generace vozidel zákazníkům

MAN LIGA: Inovativní formát prezentování nové generace vozidel zákazníkům

Situace, která vznikla v souvislosti s pandemií, nám při uvádění nové generace nákladních vozidel MAN na trh neumožnila zrealizovat původní plány. Jelikož velké akce nelze organizovat, zrušili jsme Road Show. A začali jsme uvažovat nad novým formátem prezentací, abychom navázali na letní představování novinky přímo „na dvoře“ u dopravců. Nový projekt „MAN LIGA“, který startuje 16. října 2020, bude běžet na Slovensku i v Čechách.

  • Od poloviny října se na Slovensku a v Čechách rozbíhá „MAN LIGA“
  • Netradiční formát prezentování tahačů nové generace
  • Během dvou měsíců budou nejlepší řidiči ze 16 dopravních firem testovat kvarteto vozidel TGX

Co nabídne zákazníkům MAN LIGA? „Trucky nové generace už nejsou zcela neznámé, lidé z oboru je viděli v médiích a ti šťastnější měli možnost sedět v kabině, respektive na nich i jezdit. Nyní se chceme posunout v prezentování novinky dál a vyhlašujeme soutěž MAN LIGA,“ vysvětluje Mgr. Petr Vaněk, manažer pro marketing a komunikaci v MAN Truck & Bus Czech Republic. „Dáme do oběhu čtyři předváděcí tahače MAN TGX v různém provedení a budeme je půjčovat vybraným zákazníkům na dobu deseti dnů. První kolo soutěže MAN LIGA odstartuje v polovině října a potrvá do začátku prosince. Za volanty trucků nové generace se za ten čas v pravidelných cyklech vystřídají řidiči ze 16 firem. Každou dopravní společnost může reprezentovat pouze jeden řidič, jehož samozřejmě nominuje jeho zaměstnavatel. Na začátku testovacího cyklu bude nastupující čtveřice řidičů zaškolená – náš instruktor MAN ProfiDrive je seznámí s vozidlem. Pro zjednodušení organizace všechny vozy budeme řidičům předávat v bratislavském MAN Truck & Bus Centre vždy v pátek a vracet nám je budou za 10 dní v pondělí.“

Své dojmy a zkušenosti z jízdy budou řidiči během trvání akce publikovat na sociálních sítích. Každý účastník obdrží při přebírání vozidla tzv. hashtagovou tabuli I já jsem #MAN LIGA, s níž může tahač i sebe vyfotit na atraktivních místech a na facebooku zveřejnit, kudy jezdil. Z oficiálního odstartování vznikne krátké video, které bude zveřejněno na sociálních sítích, aby se o probíhající soutěži dozvědělo co nejvíce příznivců značky.

Cílem soutěže MAN LIGA je poskytnout zákazníkům vozidla nové generace na testy v každodenní praxi. Jak se budou hodnotit výkony řidičů? „V první řadě je třeba říci, že to není soutěž o nejnižší spotřebu paliva, protože provozní podmínky nebudou srovnatelné. Předváděcí vozy budou u jednotlivých zákazníků jezdit na zcela odlišných trasách, v různé topografii a rozmanitá bude i celková hmotnost souprav. Proto se bude vyhodnocovat způsob jízdy s důrazem na to, jak řidič využívá novinky v našich vozidlech. Výkony účastníků budou analyzovány prostřednictvím digitální platformy RIO a každému vyjde určité hodnocení vyjádřené v procentech. A na základě těchto výsledků budou vyhlášeni tři nejlepší řidiči a získají hodnotné ceny, které jim oficiálně předáme v některé z našich poboček v ČR. Hodnoticí kritéria samozřejmě zveřejníme v rámci podmínek soutěže. Součástí vyhodnocení akce MAN LIGA bude další video s názory řidičů na nový produkt po odjetí relevantního počtu kilometrů – touto formou se podělí s kolegy-profesionály o dojmy a emoce, které v nich nové tahače TGX zanechaly,“ doplňuje informace Petr Vaněk. „V rámci příprav jsme projekt konzultovali s mnichovským vedením společnosti a potěšila nás kladná odezva. Dokonce je možné, že koncept MAN LIGA využijí importéři značky MAN globálně po celé Evropě.“

Pro úplnost informací o nejbližších aktivitách MAN Truck & Bus dodejme, že akce „Nový lev na vašem dvoře“ bude pokračovat. Akorát trochu zvolna, protože není možné dlouhodobě udržet takové tempo, jaké jsme nasadili během letních měsíců.