MAN LION’S CITY G DOSTAL CENU ZA INOVACI

Autobusy

MAN LION’S CITY G DOSTAL CENU ZA INOVACI

Německý plynárenský průmysl na slavnostním vyhlašování inovací roku 2018 ocenil v kategorii Mobilita a doprava městský autobus MAN s nově vyvinutým plynovým motorem E18.

Plynová verze nového kloubového městského autobusu MAN, který debutoval ve světové premiéře loni na podzim na veletrhu užitkových vozidel IAA v Hannoveru, dostala zcela nový motor typové řady E18. V porovnání s předchůdcem nabízí větší točivý moment při nižším zdvihovém objemu, takže je nejen výkonnější, ale i kompaktnější.

„MAN je mnoho let evropským lídrem v oblasti technologií a na trhu plynových autobusů. Abychom byli schopni nabídnout našim zákazníkům špičkovou technologii i v budoucnosti, využili jsme naše 75leté zkušenosti s pohonem na plyn při vývoji nového motoru. Proto jsem mimořádně rád, že porotu, která měla za úkol vybrat vítěze Ceny za inovaci Německého plynárenského průmyslu, přesvědčil svou výjimečnou ekonomickou efektivností a extrémně nízkými emisemi ve výfukových plynech,“ řekl Rudi Kuchta, ředitel pro produkty a prodej autobusů v MAN Truck & Bus.

Obzvláště pozitivně byl přijat celkový koncept nového modelu MAN Lion’s City G spojený s hybridním modulem MAN EfficientHybrid. Zejména v kombinaci s volitelným hybridním řešením mají města k dispozici vozidlo, které je maximálně hospodárné a šetrné k životnímu prostředí a které se hladce integruje do provozní struktury. A pokud dopravní operátor využívá bioplyn, MAN Lion’s City G je nejekonomičtějším a nejekologičtějším řešením pro systém veřejné hromadné dopravy téměř bez emisí CO2. „Toto je důležitý krok do budoucnosti pro MAN a mnoho dopravních společností, zejména s ohledem na omezování znečišťování ovzduší ve městech,“ dodal Rudi Kuchta.

Cenu za inovaci uděluje Německý plynárenský průmysl už dvacet let, přičemž z mnoha kandidátů oceňuje porota nejlepší energetické koncepty v plynárenském odvětví.