MAN  OptiView Road Show 2022

MAN OptiView Road Show 2022

MAN připravil pro zákazníky OptiView Road Show, během níž si mohou „naživo“ vyzkoušet nový inovativní kamerový systém nahrazující vnější zpětná zrcátka.

  • Nový MAN OptiView kamerový systém nahrazující zpětná zrcátka zlepšuje výhled pro řidiče a pomáhá předcházet nehodám
  • Zákazníci si ho mohou vyzkoušet během testování s vozy TGX a TGL
  • Tato novinka je k dispozici pro všechny řady TGL, TGM, TGS a TGX

MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. uspořádá pro více než dvě stovky svých zákazníků Road Show nazvanou OptiView, která do Česka poprvé přiváží technologickou novinku – digitální kamerový systém OptiView.

Naživo v TGX a TGL

Road show postupně zavítá do tří největších dealerství sítě MAN Truck & Bus v Česku – do Čestlic (od 3. do 7.2.), Postřižína (8. až 10.2.) a do Rousínova (17. a 18.2.). Účastníci jsou kvůli dodržení všech protiepidemických opatření rozděleni do skupin po osmi lidech. Každou skupinu nejprve čeká v rámci jejího dvouhodinového bloku krátká teoretická prezentace systému OptiView, ale i dalších technických inovací modelového roku 2022. Po ní následují demo jízdy. K dispozici jsou dva vozy – souprava složená ze „zlaťáka“, neboli tahače MAN TGX, a návěsu s posuvnou podlahou Langendorf (zapůjčila společnost HESTI Group) a distribuční MAN TGL. Výhody systému OptiView si každý má možnost vyzkoušet na silnici a dálnici i při manévrování v rámci areálu jednotlivých dealerství.

Účastníkům budou po celou dobu k dispozici jejich obchodní zástupci, techničtí i jízdní školitelé a také specialisté na digitalizaci a Aftersales.

Ocenění pro OptiView

OptiView, který se v nabídce všech modelových řad MAN TGL, TGM, TGS a TGX objevil v rámci nového modelového roku vloni v říjnu, obdržel na sklonku loňského roku prestižní Evropskou cenu za udržitelnost v oblasti dopravy 2022 v kategorii Asistenční systémy.

Systém OptiView nahrazuje soustavou pěti kamer všechna vnější zpětná zrcátka, obraz z nich se přenáší na dva displeje do kabiny a na média-displej na přístrojové desce. Tento asistenční systém prakticky eliminuje mrtvé úhly na straně řidiče i spolujezdce a garantuje větší vizuální komfort řidiče, a také více bezpečnosti ve složitých situacích během jízdy.