MAN SimplePay: Když kamion platí

MAN SimplePay: Když kamion platí

Nákladní vůz s funkcí peněženky: nová digitální platforma MAN SimplePay usnadní zákazníkům všechny platební transakce – s naprostou transparentností. V souladu s mottem „Usnadňujeme zákazníkům podnikání“.

● MAN SimplePay automatizuje platební operace

● S partnerem BP lze za tankování platit přímo ve voze.

● Plánuje se rozšíření do „platebního ekosystému“.

MAN Truck & Bus je „chytrý inovátor“ a první výrobce nákladních vozidel, který vyvinul digitální platformu pro všechny platební procesy spojené s užitkovými vozidly: MAN SimplePay. Nákladní vozidlo se tak stává digitální peněženkou pro všechny transakce, které probíhají v každodenní nákladní dopravě. Výhody: naprostá transparentnost a zjednodušení platebních transakcí. V duchu své hlavní strategické zásady „Zjednodušování podnikání zákazníků“ společnost MAN Truck & Bus svým zákazníkům ještě více usnadňuje podnikání.

Platforma MAN SimplePay je prvním krokem ke kompletnímu platebnímu ekosystému pro různé služby. Zpočátku společnost MAN společně s partnerem BP zavádí řešení pro automatizované, bezkontaktní a bezpečné způsoby platby za tankování – bez hotovosti nebo kreditních karet. Řidič zůstává u vozu, čímž odpadají návštěvy čerpacích stanic a šetří se čas. Tím se také sníží potenciální kontakt s jinými lidmi během pandemie.

Manažeři vozového parku mají také výhodu, že mají přehled o platbách za každé vozidlo v reálném čase a mohou kontrolovat všechny náklady a procesy v jediném systému. Dalším pozitivním efektem je snížení jejich administrativní zátěže. To je závažný problém, protože administrativa často zabere mnoho hodin manažerům dopravy a omezuje je v jejich hlavním úkolu, kterým je zajistit efektivní využití vozového parku společnosti.

Z technického hlediska probíhá platební proces přímo z nákladního vozidla prostřednictvím RIO Boxu, který je umístěn v kabině. Zpracování digitálních plateb zajišťuje další partner – zpracovatel plateb Stripe. Cloudovou infrastrukturu poskytuje společnost Amazon Web Services (AWS). Službu MAN SimplePay bude možné rezervovat prostřednictvím tržiště MAN Marketplace a poté bude bezdrátově instalována do vybraných nákladních vozidel.

Záměrem společnosti BP je co nejrychleji uvést MAN SimplePay na trh. A to není všechno. V dalších krocích se partnerská síť a služby pro jednoduché a bezpečné platby ještě rozšíří, například o garanci platby v servisu prostřednictvím RIO Boxu v případě poruchy na cestě. Od října 2022 je MAN SimplePay k dispozici pilotním zákazníkům v Anglii. Následovat bude uvedení služby na německý trh a později i mimo Německo. Plánuje se také integrace smíšených vozových parků prostřednictvím skupiny TRATON a rozšíření systému MAN SimplePay na autobusy a dodávky MAN.