MAN TGX oceněn titulem  „Udržitelný nákladní vůz roku 2022“

MAN TGX oceněn titulem „Udržitelný nákladní vůz roku 2022“

Varianta vlajkové lodi MAN s motorem o maximálním výkonu 510 k získala prestižní ocenění v kategorii tahačů návěsů na italském Ecomondu, jednom z předních evropských veletrhů udržitelného a regenerativního oběhového hospodářství. Porota, složená z předních mezinárodních odborných novinářů, ocenila vůz TGX 18.510 jako mimořádně úsporný, účinný a ekologický. Tento titul je jedním z mnoha mezinárodních ocenění, které nová generace nákladních vozidel MAN TG již získala od svého uvedení na trh v únoru 2020, včetně ocenění International Truck of the Year 2021 a také cen za design, jako je Red Dot Design a German Design Award.

  • MAN TGX 18.510 je „udržitelným nákladním vozidlem roku 2022“
  • Na veletrhu Ecomondo získává MAN TGX 18.510 ocenění v kategorii tahačů návěsů
  • Kromě titulu „Udržitelný nákladní vůz roku 2022“ získal MAN TGX od svého zvolení jako „Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2021“ řadu dalších mezinárodních ocenění.

„Ocenění Sustainable Truck of the Year 2022 pro MAN TGX je obzvláště důležitým novým úspěchem, protože oceňuje naše zaměření na ekologická a udržitelná dopravní řešení, díky nimž je náročné a hektické každodenní podnikání našich zákazníků jednoduché, bezpečné a efektivní. Trvale pozitivní zpětná vazba, kterou dostáváme na naši novou generaci nákladních vozidel od zákazníků, odborníků a veřejnosti od jejího uvedení na trh, nás činí velmi hrdými a pobízí nás, abychom důsledně pokračovali  v této cestě,“ říká Göran Nyberg, člen výkonné rady pro Sales and Customer Solutions ve společnosti MAN Truck & Bus.

Soutěž „Udržitelný kamion roku“, již šestý ročník, zahájil italský časopis „Vado e Torno“, který se specializuje na problematiku udržitelné dopravy. Důraz je kladen na inovace udržitelnosti pro silniční nákladní dopravu, které jsou již na trhu dostupné. Vytoužené ocenění se uděluje ve třech kategoriích – silniční tahače, rozvážková nákladní vozidla a dodávková vozidla – na základě podrobného konceptu hodnocení udržitelnosti a efektivity. Zohledňuje se tak nejen snižování emisí, ale i další aspekty vlivu vozidla na životní prostředí, bezpečnost a kvalitu života lidí a také udržitelnost celého výrobního cyklu. Součástí hodnocení jsou i aspekty uživatelského komfortu. V souladu s tím porota odůvodnila své hlasování pro MAN TGX 18.510 takto: „Nejnovější generace MAN TGX zvýšila laťku kvality a účinnosti. Další vylepšená aerodynamika zlepšuje proudění vzduchu ve prospěch nižšího odporu vzduchu, což vede k úspoře paliva a nižším emisím. Efektivní provoz zajišťuje osvědčený 12,4 l vznětový motor s maximálním výkonem 510 k v kombinaci s automatizovanou převodovkou TipMatic. Pohodlná a funkční kabina je navržena tak, abyste se při jízdě i během přestávek na palubě cítili jako doma.“

Od titulu „Mezinárodního nákladního vozu roku 2021“ po titul „Udržitelný nákladní vůz roku 2022“: nová generace MAN Truck Generation sbírá řadu ocenění

Kromě titulu „Udržitelný nákladní vůz roku 2022“ získala nová generace MAN Truck Generation od svého uvedení na trh řadu dalších ocenění. Například nový MAN TGX získal kýžený titul „Mezinárodní nákladní vozidlo roku 2021“ právě v roce své premiéry na trhu. Mezinárodní porota z 25 zemí uznala MAN TGX za mimořádně pokrokový, pokud jde o jízdní komfort, kvalitu práce a bydlení, bezpečnost, spotřebu paliva, konektivitu, inovativní služby a filozofii ovládání a zobrazování. Po ocenění ITOY následovala řada národních cen udělovaných novináři užitkových vozidel, řidiči nebo čtenáři odborných časopisů. MAN získal v Rusku dvě ocenění: „Nejlepší užitkové vozidlo roku“ za nový MAN TGX a „Sklápěč roku 2021“ za nový MAN TGS 33.510 6×6 BB. V Polsku čtenáři časopisu o užitkových vozidlech Polski Traker zjistili, že MAN TGX nabízí řidiči nejen optimální pracovní místo, ale také usnadňuje práci dopravcům s výrazně sníženými provozními náklady. V Litvě testovali řidiči a skupina odborníků během dvoudenní akce různá nákladní vozidla. Nový MAN TGX byl nakonec jmenován „Litevským nákladním vozidlem roku“. Jménem německého časopisu VerkehrsRundschau určil institut pro výzkum trhu v Německu nejoblíbenější značky v odvětví dopravy a logistiky pro „Image Award“ v kategorii „Nákladní automobily do 18 t“, dotazovaní manažeři vozového parku ocenili komfort, prvotřídní zaměření na řidiče a bezpečnost nového MAN TGL a TGM. Čtenáři odborných časopisů o užitkových vozidlech „lastauto omnibus“, „FERNFAHRER“ a „Trans aktuell“ byli stejně ohromeni novou MAN Truck Truck Generation a zvolili nový MAN TGM, TGS a TGX nejlepšími užitkovými vozidly ve svých kategoriích. MAN TGX zaujal odborníky na design mimo jiné zvláště praktickým řešením pracoviště řidiče. Získal Red Dot v Red Dot Design Award, dvě iF Design Award a zlatou cenu v German Design Award.

Program efektivní dopravy MAN Truck & Bus

Objem dopravy na evropských silnicích neustále roste. Současně však v důsledku ubývání zdrojů energie je doprava stále dražší. MAN Truck & Bus jako jeden z předních výrobců autobusů a nákladních vozidel výraznou mírou přispívá k neustálému zlepšování efektivity dopravy. MAN nabízí komplexní program snižování celkových nákladů vlastnictví vozidla. Efektivita dopravy – zahrnující technologii, servis, náklady na řidiče a další expertizy – chrání životní prostředí  a je přidanou hodnotou pro naše zákazníky.