MAN Truck & Bus SE spolu s MAN ČR a MAN SR posílají pomoc na Ukrajinu

MAN Truck & Bus SE spolu s MAN ČR a MAN SR posílají pomoc na Ukrajinu

K vlně solidarity s Ukrajinou a morální, finanční i materiální podpoře z celého světa se připojily také společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic a MAN Truck & Bus Slovakia.

„Snažíme se pomoci obětem války, které se ze dne na den ocitly v krajně obtížné životní situaci,“ říká Jan Kohlmeier, generální ředitel MAN Truck & Bus Czech Republic a MAN Truck & Bus Slovakia.

„První zásilka pomoci v hodnotě přibližně 25.000 EUR, která odešla na Ukrajinu z východního Slovenska 4. března 2022, obsahovala 10 000 konzerv s potravinami, zdravotnický materiál, spací pytle a elektrocentrály.“

Zaměstnanci MAN Truck & Bus Ukrajina organizují distribuci lidem, kteří pomoc na Ukrajině nejvíce potřebují. Do této pomoci se zapojila také dobročinná organizace „Úsmev ako dar“ a košická společnost „Labaš“ (největší slovenský velkoobchod s potravinami na Slovensku), které výrazně přispěly dodávkou potravin, hygienických potřeb a také dopravou vlastním vozidlem MAN.

Materiální a finanční podpora pokračovala i minulý týden. Tahač s návěsem naložený 24 paletami s potřebnými komoditami v celkové hodnotě 18 000 EUR zamířil na Ukrajinu 11. března. Na nejbližší dny je naplánována příprava třetího charitativního kamionu, který poveze podporu medicínského charakteru jako jsou léky, obvazy, materiál pro chirurgy a další. Tato zásilka podpory bude mít hodnotu kolem 15 000 EUR a na Ukrajinu vyrazí během tohoto týdne.

Další dodávky materiální pomoci připravujeme i na následující týdny. Kromě toho v rámci charitativního úsilí byla u příležitosti „Mezinárodního dne žen“ prostřednictvím organizace „Úsmev ako dar“ odeslána finanční pomoc určená pro ukrajinské ženy, které uprchly na Slovensko. Od MAN SR je to podpora ve výši 2000 EUR a MAN ČR přispěl částkou 3000 EUR.

Velkou solidaritu projevili také zaměstnanci MAN v Čechách i na Slovensku v rámci podnikové materiální sbírky na pomoc ukrajinským kolegům. „Chtěl bych poděkovat celému československému týmu, který se přičinil o efektivní a rychlý průběh této charitativní akce,“ řekl Michal Jedlička, manažer pro marketing a komunikaci v MAN Truck & Bus Slovakia.