MOBILNÍ SVĚT zážitků „FLIP2GO“

Autobusy

MOBILNÍ SVĚT zážitků „FLIP2GO“

Experti na úpravy autobusů z centra MAN Individual v německém Plauen za velmi krátký čas proměnili NEOPLAN Skyliner na mobilní školu. Úkolem autobusu „FLiP2GO“ je pomoci dětem a mladým lidem v Rakousku naučit se něco o financích – zábavnou formou na interaktivních multimediálních konzolích.

Když nastoupíte do autobusu „FLiP2Go“, okamžitě se ponoříte do světa zážitků. Tmavé barvy v kombinaci se sofistikovaným konceptem osvětlení dávají interiéru autokaru NEOPLAN Skyliner futuristický vzhled. „Nejzajímavější jsou každopádně supermoderní multimediální hrací stoly s dotykovými displeji různých velikostí,“ říká Heinz Kiess, obchodní a marketingový vedoucí modifikačního centra MAN v německém Plauen.

Vzdělávací double-decker „FLiP2Go“ vyrobili experti na přestavby autobusů přímo v plauenském závodě. Je postavený na bázi patrového modelu NEOPLAN Skyliner, aby dětem a mladým lidem v Rakousku nabízel zábavný způsob, jak se něco naučit o peněžních záležitostech. Rakouská spořitelna Erste Bank a skupina Erste Group tento inovativní výukový prostor využívají k tomu, aby pomohly mladým lidem zjistit, jak zacházet s penězi a jak pečovat o své vlastní finance.

Jak to funguje? V autobuse „FLiP2Go“ návštěvníky čeká sedm interaktivních multimediálních konzolí, na kterých mohou hrát spolu nebo proti sobě. Například stanice „Cesta kolem světa“ je virtuální výlet, který hráčům umožňuje pochopit, co v globalizovaném světě ovlivňuje jejich spotřebitelské rozhodnutí. „Automat na práci“ zase vysvětluje propojení mezi vzděláváním a možnostmi výdělku.

Oddělené hrací boxy na obou patrech jsou vybaveny výkonnými hráčskými počítači. Děti a mládež se tam mohou hrát či řešit různé úkoly na displejích s vícedotykovým ovládáním a rozlišením 4K, které jsou zabudovány do ocelových stolů. O správný zvuk se stará Hi-Fi výbava nejvyšší kvality. „Úloha, která nás v případě „FLiP2Go“ čekala, bylo zabudování množství multimediální výbavy jednotlivých stanic do autokaru NEOPLAN Skyliner, ale také vyřešení nadřazeného ovládání mediální techniky, které sestává z centrálního počítače s routerem Intel i7-7700 a bezdrátovými připojovacími body,“ říká Heinz Kiess. Do zavazadlového prostoru bylo třeba instalovat police se servery, kde je umístěn i generátor elektřiny se systémem externího chlazení.

Kromě hracích kabinek je na spodním patře luxusního autokaru umístěna hrací stanice přístupná i pro návštěvníky na invalidních vozících, věšák na kabáty i recepční pult obložený bezpečnostním sklem. Právě zde se návštěvníci vydávají na multimediální cestu světem zážitků na kolech. Hry, které trvají celkově 100 minut, může absolvovat najednou 32 hráčů na obou patrech autokaru NEOPLAN Skyliner.

Návrhy designu her, softwaru, ale i interiéru autobusu pocházejí z dílny agentury Jangled Nerves ze Stuttgartu. Ty pak v Plauen zrealizovali experti z centra na individuální úpravy společnosti MAN. Provozovatelem vozidla je dopravní společnost Dr. Richard. „Tým MAN v Plauen za krátký čas zrealizoval jedinečné vozidlo. Jen díky tomu se nám podařilo autobus dokončit v termínu i přes dlouhou fázi plánování,“ říká Johann Strasser, technický ředitel společnosti Dr. Richard Bus GmbH. „Tento NEOPLAN Skyliner je jednoznačně nejvýjimečnější autobusem v historii firmy Dr. Richard.“