Modely MAN Individual Lion S získaly ocenění Red Dot Design Award

Modely MAN Individual Lion S získaly ocenění Red Dot Design Award

Tahač MAN TGX a dodávka MAN TGE v exkluzivním designu Individual Lion S zaujaly také 48 člennou mezinárodní porotu soutěže Red Dot Design Award 2022: v tvrdé konkurenci výrobků z přibližně 60 zemí se umístily na prvním místě v kategorii „Užitková vozidla“. Slavnostní předání cen proběhlo 20. června v Essenu.

  • Ocenění Red Dot Design Award 2022 získala speciální verze Lion S zaměřená na řidiče, kterou MAN nabízí pro nákladní a dodávkové vozy přímo z výroby.
  • Porota Red Dot Award oceňuje harmonickou kombinaci exkluzivních stylistických prvků a karbonového vzhledu v interiéru i exteriéru modelů Lion S.
  • Red Dot 2022 pro TGX Lion S znamená další prestižní ocenění pro novou generaci nákladních vozidel MAN od jejich uvedení na trh v roce 2020, včetně IF Design Award, German Design Award a také titulu International Truck of the Year.

„Ocenění modelů Individual Lion S v soutěži Red Dot Design Award je mimořádně pěkným úspěchem pro naši řadu MAN Individual a rozrůstající se rodinu Lion S. U užitkových vozidel není důležitá jen efektivita, ale také emocionální stránka. Protože logistika potřebuje nadšení – zejména u řidičů, kteří jsou na cestách každý den. Chceme, aby byli na naše kamiony hrdí a ztotožnili se s nimi. Proto MAN nabízí skutečné osobnosti v podobě modelů Lion S,“ říká Friedrich Baumann, člen představenstva pro prodej a zákaznická řešení společnosti MAN Truck & Bus.

„V letošním ročníku soutěže zaujala především velká kreativita oceněných výrobků. Skutečnost, že stále existuje design, který překvapuje tvarem i funkčností, je skutečně působivá a chvályhodná. A skutečnost, že kvalita těchto výrobků odpovídá úrovni inovací, z nich činí zasloužené vítěze ceny Red Dot Award: Product Design 2022,“ řekl profesor Dr. Peter Zec, zakladatel a generální ředitel Red Dot, při hodnocení úspěšných výrobků v kategorii „Užitková vozidla“, mezi něž patří i modely MAN Lion S.

Nákladní vůz TGX a dodávka TGE ve verzi Lion S jsou díky svému emotivnímu designu, vysoce kvalitním materiálům a vytříbeným stylistickým prvkům exkluzivními špičkovými modely ve svých produktových řadách. „Vzhledem k tomu, že design užitkových vozidel je limitován dobrou použitelností, je volba barev a materiálů velmi důležitá. Z tohoto důvodu jsme od fáze vývoje nové generace vozů důsledně zpracovávali zpětnou vazbu a praktické zkušenosti řidičů a majitelů firem. Řidiči by se měli v práci cítit dobře a být hrdí na svou práci, která je pro nás všechny tak důležitá. Naše modely Lion S tento přístup důsledně vyjadřují,“ vysvětluje Carolin Schütt, která je v oddělení designu MAN Truck & Bus zodpovědná za barevné a materiálové řešení exkluzivních vozidel.

Při pohledu zvenčí zaujmou karbonové aplikace na náraznících a zrcátkách a červené akcenty na masce chladiče v kombinaci s černou barvou. Jednotný designový jazyk se projevuje i v interiéru. Řidič zde najde červené ozdobné prošívání na koženém volantu, červené bezpečnostní pásy, kožená sedadla Alcantara s červeným prošíváním a sladěné loketní opěrky a výplně dveří. Opěrky hlavy jsou zdobeny výšivkou červeného lva.

Pečlivý a praktický design interiéru i exteriéru zaujal i nezávislou porotu letošního ročníku Red Dot Design Awards. Tým 48 odborníků na design z 23 zemí dospěl k závěru, že modely Lion S vytvořené specialisty na design barev a materiálů společnosti MAN vynikají mezi mnoha produkty přihlášenými do kategorie „Užitková vozidla“, a proto získaly prestižní ocenění Red Dot.

Co je to Red Dot Design Award?

Aby bylo možné odborně zhodnotit rozmanitost v oblasti designu, má Red Dot Design Award tři disciplíny: produktový design, design značky a komunikace a designový koncept. S více než 20 000 přihláškami se jedná o jednu z největších designérských soutěží na světě. Porota se poprvé sešla v roce 1955, aby vyhodnotila nejlepší návrh. V roce 1990 vytvořil název a značku ceny Red Dot její generální ředitel Prof. Dr. Peter Zec. „Red Dot“ se od té doby stal prestižní mezinárodní známkou dokonalosti designu. Vítězové jsou prezentováni v ročenkách, muzeích a na internetu. Další informace najdete na adrese www.red-dot.de.