MPREIS a MAN Truck & Bus Austria

Speciální partnerství

MPREIS a MAN Truck & Bus Austria

Společnost MPREIS Warenvertriebs GmbH, která sídlí v rakouském Tyrolsku, zásobuje zbožím více než 260 svých supermarketů MPREIS a přes 170 kaváren BAGUETTE, přičemž již mnoho let důvěřuje vozům i službám firmy MAN Truck & Bus Austria. Koncem roku 2017 do své flotily se čtyřmi desítkami vozidel zařadila nové trucky MAN TGX 26.500 6×2 a MAN TGX 26.460 6×2.

Tyto soupravy tahačů s návěsy pro MPREIS ročně najedou téměř 4,6 milionů kilometrů. Zásobují supermarkety a kavárny této tradiční rodinné tyrolské firmy potravinami včetně masa, uzenin a masných výrobků, čerstvého chleba, ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. Sedm dní v týdnu křižují Tyrolsko, Jižní Tyrolsko, Východní Tyrolsko, Salcbursko, Vorarlbersko a Korutany, často ve dvou směnách. Centrální sklad společnosti MPREIS v obci Völs nedaleko Innsbrucku každý rok opustí téměř půl milionu tun zboží.

„Při naší práci potřebujeme silného partnera, který dokáže pomoci a poradit 24 hodin denně, a na kterého se lze vždy spolehnout. Již několik desetiletí je pro nás tím partnerem MAN Truck & Bus Austria, „říká Thomas Thaler, vedoucí logistiky společnosti MPREIS. Přitom nejde jen o samotné vozy. MPREIS také využívá na míru sestavený kompletní servisní balíček, který neobsahuje jen servis vozidel MAN, ale i opravu a údržbu nástaveb, pomoc v případech nouze a mnoho dalších služeb. MPREIS takto využívá výhody komplexní, přímočaré a rychlé podpory z jediného zdroje.

Jde o zákazníka, který se ve všech svých divizích řídí filozofií ekologičnosti a trvalé udržitelnosti. To se přirozeně odráží i na vozovém parku společnosti MPREIS, ve kterém vozidla s motory emisní specifikace Euro VI již nyní tvoří více než 90 % z celkového počtu. „Velmi nás těší, že společnost MAN podporuje náš ekologický přístup a dokáže nám poskytnout trucky s nejmodernějšími technologiemi,“ říká Thaler.

Nejnovějším příspěvkem do logistického centra ve Völs jsou čtyři vozidla MAN TGX 26.500 6X2-2 BL a dvě MAN TGX 26.460 6X2-2 BL, které společnost do flotily koupila koncem roku 2017. Těžké trucky s motory s maximálním výkonem 500 k a 460 k s chladícími nástavbami a zvedacími nakládacími plošinami jsou kromě jiného vybavené automatizovanými převodovkami MAN TipMatic, asistentem nouzového brzdění EBA2 i množstvím prvků výbavy interiéru zvyšujících pohodlí řidičů.

Thomas Thaler vysvětluje, proč se společnost MPREIS rozhodla pro vozidla MAN TGX: „V našem vozovém parku klademe mimořádný důraz   na výkon a spolehlivost, bezpečnost našich zaměstnanců a ostatních účastníků silničního provozu a v neposlední řadě i na atraktivní vzhled. A toto všechno nám značka MAN nabízí.“