Německé fotbalisty vozí Lion´s Coach

Autobusy

Německé fotbalisty vozí Lion´s Coach

Německá fotbalová reprezentace bude jezdit na zápasy exkluzivně vybaveným zájezdovým autobusem MAN Lion’s Coach. Týmový autokar z produkce MAN Truck & Bus získali i reprezentanti Německa do 21 let a ženský národní výběr.

Němečtí fotbaloví reprezentanti odstartovali sezónu 20. března v areálu Volkswagen Arena ve Wolfsburgu: Dva dny před domácím zápasem se Srbskem přivítal kouč německého týmu Joachim Löw ve svém družstvu výkonný přírůstek a Oliver Bierhoff, generální manažer reprezentačního týmu Německého fotbalového svazu (DFB), oficiálně převzal klíče od nového týmového autokaru MAN Lion’s Coach C.

„Jsme nadšeni spoluprací s Německým fotbalovým svazem. Jako oficiální autobusový partner DFB dodáváme reprezentaci nové týmové autokary a nyní budeme mužstvo Joachima Löwa vozit na mezinárodní zápasy stylově. Nový zájezdový autobus reprezentantů výrazně boduje v oblasti dynamiky jízdy, pohodlí a efektivnosti. Jeho osobitý design a výjimečná paleta prvků komfortu přitahuje pozornost a dělá z něj správné místo pro relaxaci hráčů,“ řekl Joachim Drees, generální ředitel MAN Truck & Bus při předávání vozidla před Volkswagen Arenou ve Wolfsburgu.

Němečtí fotbaloví reprezentanti začali sezónu mezinárodních setkání a kvalifikační souboje mistrovství Evropy s působivou podporou 500 koní (368 kW). Ženský reprezentační výběr Německa, který se těší na letošní vrchol – mistrovství světa ve Francii, si také bude užívat nový týmový autokar MAN Lion’s Coach C s výkonem 338 kW/460 k. A do třetice: Budoucí hvězdy v týmu juniorů do 21 let bude přepravovat na zápasy další Lion’s Coach C (338 kW/460 k). Všechny tři autokary DFB pro reprezentační týmy charakterizuje rozsáhlá speciální výbava a exkluzivní design interiéru. Třínápravové vozy s délkou 13,4 metrů upravovali experti v MAN Bus Modification Center v Plauenu.

„Chceme se vrátit mezi světovou špičku. Potřebujeme k tomu i silné partnery, které naštěstí máme ve Volkswagenu, Volkswagenu Užitkových vozech i v MANu. Týmové autobusy vždy disponují silnou emotivní přitažlivostí pro fanoušky i hráče. Náš nový autokar bude součástí image národního týmu a inovativní, přátelský design jeho exteriéru určitě vzbudí velkou pozornost,“ řekl Oliver Bierhoff, generální manažer reprezentačního týmu Německého fotbalového svazu.

V rámci cestování na kvalifikační zápasy mistrovství Evropy budou mít němečtí fotbaloví reprezentanti více než dost příležitostí seznámit se s nadstandardními prvky komfortu týmového autokaru MAN Lion’s Coach. Všech 36 sedadel s koženým čalouněním má nastavitelné opěrky hlavy a na zadní straně vestavěné vyklápěcí stolky, resp. opěrky pro nohy. Čtyři konferenční stoly (dva z nich s nastavováním výšky) se sedadly naproti sobě vytvářejí prostor pro porady před utkáním a vyhodnocení výkonu po zápasech. Cestování se změní na příjemný zážitek díky modernímu koutku s občerstvením, který je vybaven množstvím odkládacích prostorů, ledničkou a kávovarem. Samozřejmě nechybí ani komfortní WC. Perfektní multimediální vybavení poskytuje vše, co by mužstvo mohlo potřebovat. Zahrnuje špičkovou wi-fi s vysokorychlostním mobilním připojením na internet, server pro digitální média, LCD monitory, systém ozvučení s přídavnými reproduktory a subwoofery, HDMI přípojku a USB porty.

Představitelé DFB kladou velký důraz na oblast bezpečnosti. Okolí monitoruje 6 přídavných kamer a týmový MAN Lion’s Coach je vybaven množstvím asistenčních systémů včetně EBA, LGS, ESP, světelného i dešťového snímače a také sledováním pozornosti řidiče a adaptivním tempomatem.

Jako součást rozsáhlého partnerství společnosti Volkswagen a DFB pokračuje MAN ve své dlouhé a úspěšné historii aktivit ve sportu. „Množství předních evropských klubů – m včetně Bayernu Mnichov, Borussie Dortmund a Paris Saint-Germain – cestuje autokary MAN. Pokud jde o kolektivní sporty, týmové autobusy dodávané společností MAN Truck & Bus jsou vidět téměř všude. Sportovní sponzorství je nyní osvědčeným nástrojem komunikace našich značek a pomáhá jejich emocionálnímu nabití a jasnému umístění,“ říká Hartmut Sander, který jako viceprezident podnikové komunikace v MAN Truck & Bus odpovídá za sponzorování sportu.