NEOPLAN TOURLINER JAKO LUXUSNÍ KARAVAN

Autobusy

NEOPLAN TOURLINER JAKO LUXUSNÍ KARAVAN

Sen na kolech: Cestování v autobuse NEOPLAN Tourliner nabude zcela nové dimenze. Experti z MAN Bus Modification Center přetvořili autokar na luxusní karavan.

Peřina namísto deky, kuchyň namísto plynového vařiče – odborníci ze střediska specializovaného na individuální úpravy autobusů MAN Bus Modification Center (BMC) změnili NEOPLAN Tourliner na úžasný karavan, který naplní všechny vaše touhy. „Přinášíme do cestování zcela novou úroveň komfortu. Navrhli a postavili jsme speciální interiér, ve kterém dokážeme realizovat individuální požadavky zákazníků – od uspořádání prostoru až po design osvětlení,“ vysvětluje Heinz Kiess, šéf prodeje a marketingu v BMC. „Naším cílem je, aby klienti měli všechno, co si přejí. Proto pracujeme s nejkvalitnějšími materiály, přičemž prioritami jsou pečlivě promyšlené řešení a skvělý design.“

Po nastoupení do luxusního obytného autobusu projdeme kolem pracoviště řidiče a přivítá nás příjemné zákoutí se čtyřmi pohodlnými křesly a stolkem. „Obývák“ plynule přechází do velké kuchyně. „Se svým prvotřídním vybavením a příslušenstvím je kuchyň komfortní místo pro přípravu jídel – se špičkovou indukční varnou deskou, s moderní troubou a množstvím skříněk i odkládacích prostorů,“ představuje nový produkt Heinz Kiess. Příjemné prostředí dotváří kombinace bílé barvy s povrchy z přírodního dřeva. Samozřejmě, že vysokou úroveň pohodlí nabízí i ložnice se dvěma komfortními postelemi, které zaručí kvalitní spánek.

„Žádná část interiéru nevypadá ani nevzbuzuje pocit, že je to karavan, speciálně v ložnici ale zapomenete, že jste v autokaru. Náš tým vytvořil dům na kolech,“ říká šéf prodeje a marketingu. Po umyvadle a toaletě získává další body útulně osvětlená koupelna se sprchou, která má dveře ze skla a boční panely z minerálových plastů. „Velkou pozornost jsme věnovali světlu. Nepřímé osvětlení vytváří zvláštní pocit pohody v kuchyni i v obývacím pokoji.“ Atmosféru domova posilují podlahy s povrchem imitujícím dřevo a speciální obklady bočních stěn i stropů. Tři střešní poklopy, střešní ventilátory a klimatizační systémy integrované do střechy se starají o příjemnou teplotu ve všech prostorách – bez ohledu na to, zda je venku horko nebo mrzne.

Autokar je vybaven třemi 5kilowattovými měniči napětí, 4 lithium-iontovými bateriemi, výkonným alternátorem, wi-fi, kamerovým systémem Birdview, satelitním systémem a odkládacím prostorem pro lyže. Nádrž na pitnou vodu má objem 920 litrů, do další 520litrové se sbírá odpadní voda. Experti z BMC upravili také karoserii autobusu, aby splnili větší nároky na konstrukci v oblasti střechy a zavazadlového prostoru.

Přes 12 metrů dlouhý NEOPLAN Tourliner poskytuje více než dost prostoru pro luxusní zařízení a příslušenství. Díky motoru s výkonem 460 k však dvounápravové vozidlo dokáže nadchnout i na cestách a polehounku zpřístupní i odlehlá místa. K výjimečně hladké jízdě přispívá automatizovaná 12stupňová převodovka MAN TipMatic, bezpečnost garantuje elektronický brzdový systém s ABD a ASR a také ESP.