Nová generace nákladních vozidel MAN TG plní své sliby

Nákladní vozy

Nová generace nákladních vozidel MAN TG plní své sliby

Nová generace nákladních vozidel MAN nasbírala během sedmi měsíců od uvedení na trh mimořádně pozitivní zpětnou vazbu. Pochvalu si vysloužila především její orientace na řidiče, uživatelská přívětivost, hospodárnost a celkový balíček služeb a opatření zaměřený na zákazníka.

  • Prvotřídní uživatelský zážitek oceněný dvěma cenami za design
  • Vysoká palivová účinnost nové generace nákladních vozidel MAN Truck Generation potvrzena nezávislou institucí TÜV
  • Více nových digitálních služeb zaměřených na optimalizaci dostupnosti vozidel online
  • S osobním přístupem a rozsáhlými odbornými zkušenostmi v oboru je MAN silným partnerem pro své zákazníky

Praha 29. 9. 2020/Nová generace nákladních vozidel MAN TG určuje standardy v oblasti komfortu, bezpečnosti, efektivity provozních nákladů, spolehlivosti a služeb, jakož i konektivity a digitalizace, což usnadňuje a zefektivňuje podnikání zákazníků – v souladu s heslem MAN „Zjednodušujeme vaše podnikání“. Nyní, zhruba sedm měsíců po úspěšné celosvětové premiéře ve španělském městě Bilbao, je jasné, že nová generace nákladních vozidel MAN plní své sliby.

Skutečnost, že inovativní pracoviště řidiče získalo dvě ceny za design, že byla potvrzena potenciální úspora paliva nezávislou institucí TÜV Süd, že přišly pozitivní recenze od evropského odborného tisku a vynikající zpětná vazba od zákazníků, kteří již používají nová vozidla MAN, to vše odkazuje  k jednoznačnému úspěchu nové generace vozidel z Mnichova.

 

Prvotřídní uživatelský zážitek oceněný cenami za design

„Obzvláště jsme potěšeni interiérem nové generace vozidel MAN s praktickým ovládáním infotainmentu, které nabízí SmartSelect,“ říká Johann Krieger, ředitel Spedice Johann Krieger GmbH & Co. KG se sídlem v bavorském Rottenburgu. V tomto ohledu s ním souhlasí poroty dvou renomovaných designových soutěží. Design digitálního pracoviště řidiče nové generace MAN TG nabízí prvotřídní uživatelský zážitek. Design byl oceněn cenou Red Dot Award v kategorii Brands & Communication Design 2020 a Zlatým německým designem Award 2021 v kategorii Vynikající produktový design – Human Machine Interface.

Přepracované pracoviště si získalo svou formou, koncepcí a účinkem odborníky, protože umožňuje řidiči intuitivně ovládat četné asistenční a komfortní funkce nové generace nákladních vozidel MAN, aniž by to odvádělo jeho pozornost od dění na silnici. Displeje a ovládací prvky jsou od sebe odděleny, takže vizuální informace jsou co nejblíže viditelnosti na silnici, zatímco ovládací prvky jsou v dosahu z pohodlné polohy vsedě. Řidič není nucen zbytečně často přeostřovat při pohledu na ovladače a sledování dění na silnici. Jedním z příkladů tohoto konceptu designu je systém MAN SmartSelect, který je v současné době jediným systémem svého druhu používaným v užitkových vozidlech. Díky funkci otočení a stlačení minimalizuje potřebu odvrátit pohled od silnice při ovládání nabídek systému infotainmentu a navigace. Promyšlené pracoviště řidiče nové generace MAN TG nabízí každému řidiči rychle a srozumitelným způsobem stejnou vysokou úroveň pohodlí obsluhy bez ohledu na věk, profesionální zkušenosti nebo technickou spřízněnost. Tímto způsobem trvale přispívá k zjednodušení každodenního pracovního života řidiče nákladního vozidla.

„Když MAN vyvinul novou generaci nákladních vozidel, bylo zřejmé, že řidič musí být zapojen od samého začátku a musí být středem pozornosti. Protože to je pro nás jako výrobce jediný způsob, jak zjistit, co řidiči skutečně potřebují. Obdrželi jsme mnoho pozitivních zpětných vazeb od zákazníků a odborných médií, Vítězství v prestižních anketách opět podtrhuje a dokladuje, že jsme na správné cestě,“ říká Dr. Andreas Tostmann, předseda představenstva společnosti MAN Truck & Bus, který je potěšen oceněním.

Po počátečních testovacích jízdách představitelů mezinárodního odborného tisku a na základě zpětné vazby od zákazníků, kteří již používají MAN TGX nové generace, se významné zlepšení účinnosti paliva ukazuje stejně populární jako nová uživatelská zkušenost. „Nízká spotřeba paliva, která je ještě nižší než u předchůdce, je skutečným plusem,“ říká Daniel Hoppenstock, ředitel společnosti HVL Transporte GmbH z Pattensenu poblíž Hannoveru, který má zkušenosti s provozem sedmi nových vozidel MAN TGX z první ruky.

 

Oficiálně potvrzena maximální účinnost a efektivita provozních nákladů

Díky novým konceptům hnacího ústrojí, aerodynamiky a novému elektronickému asistenčnímu systému MAN EfficientCruise je nová generace nákladních vozidel MAN TG ve spotřebě paliva až o 8,2 % ekonomičtější než předchozí generace vozidel. Tuto potenciální úsporu paliva deklaroval MAN a nyní ji oficiálně potvrdila nezávislá testovací instituce TÜV Süd. Po celkem 684 kilometrech zkušební jízdy byl výsledek jasný: nový MAN TGX 18.470 Euro 6d vyžadoval v průměru o 8,2 % méně paliva ve srovnání s MAN TGX 18.460, předchozí verzí. Zkušební jízda byla provedena dvakrát za sebou po trase s celkovou délkou 342 km, zahrnující jak dálniční tahy, tak venkovské silnice. Profil normálního úseku dálnice odpovídal 90 % trasám evropské dálkové dopravy.

„Nízké celkové náklady na vlastnictví vozidla jsou zásadní pro úspěch našich zákazníků. Neustále vyvíjíme novou generaci nákladních vozidel MAN s ohledem na maximální efektivitu a hospodárnost – a plně jsme dosáhli našich cílů! Jsme velmi rádi, že to bylo potvrzeno i v testu provedeném nezávislou testovací organizací. Velké poděkování patří celému našemu týmu – je to velký úspěch!“ řekl Dr. Frederik Zohm, člen představenstva pro výzkum a vývoj ve společnosti MAN Truck & Bus.

Vedle zdokonalování technologie vozidel MAN Truck & Bus neustále vyvíjí a zdokonaluje všechny produkty a služby spojené s novou generací vozidel MAN TG.

 

Nové digitální služby optimalizují online dostupnost vozidla

S MAN Now posouvá MAN digitální správu vozidel na novou úroveň. Tato nová digitální služba, která byla uvedena na trh spolu s novou generací nákladních vozidel MAN, umožňuje zákazníkům vybavit jejich vozidla dalšími funkcemi prostřednictvím online upgradu, aniž by bylo nutné přistavit je do servisu. Aplikace „Online Traffic“ poskytuje řidiči aktuální data o dopravní situaci, což usnadňuje vyhýbání se dopravním zácpám, zatímco „Map Update“ poskytuje nejnovější informace o trase před vámi. To umožňuje v navigaci rychle zohlednit krátkodobé uzavírky a práce na silnici. Postupně budou přidány další funkce.

„Do budoucna jde náš vývoj mnohem dále, protože digitální řešení již nepodporují pouze provozní využití vozidel. Vozidla lze stále více digitálně upravovat až na digitální platformy, čímž se stanou integrovanou a aktivní součástí logistických procesů našich zákazníků a poskytnou data pro celý logistický ekosystém,“ říká Niklaus Waser, hlavní viceprezident pro digitální transformaci a podnikání.

Nová generace nákladních vozidel MAN TG nabízí zákazníkům celou řadu pokrokových vývojových řešení a stále nabízí vše, co zákazníci a řidiči na svých vozech MAN vždy milovali – ještě lépe než dříve. To potvrzuje Jan Plieninger: „Již nyní dostáváme od zákazníků vynikající zpětnou vazbu ohledně systematické orientace na řidiče a  na efektivní využití spotřeby paliva,“ říká ředitel společnosti BFS Business Fleet Services GmbH z půjčovny nákladních vozidel.

Součástí toho, co dělá MAN Truck & Bus výlučným, je jeho zaměření na osobní vztahy se zákazníkem za stejných podmínek, stejně jako výjimečné průmyslové expertní znalosti, které společnost vyvinula za více než 100 let zkušeností v oboru konstrukce a výroby užitkových vozidel. Peter Carr, generální ředitel společnosti Abacus Logistics Ltd se sídlem v Southamptonu, byl potěšen, že obdržel první britský MAN TGX: „Jako rodinný podnik jsme všichni v celém týmu hrdí na vztahy, které máme s naší věrnou zákaznickou základnou. V posledních několika letech společnost MAN jasně přijala stejný přístup a stehnou úroveň služeb a podpory. Zaměření na zákazníka je jasně vidět. Naše místní zastoupení značky MAN chápe požadavky našeho podnikání a potřebu mít naše vozidla vždy stoprocentně připravená na klíč. “

 

MAN se zaměřuje na silné osobní partnerství

„Simply My Truck“ – přesně tak chce společnost MAN aby řidiči a zákazníci citíli svá nová nákladní vozidla MAN TG. Jak ale mohou lidé poznat nákladní vozy nové generace, pokud kvůli pandemii corovirů nemohou být pořádány představení a další společenské a obchodní akce? Aby se tento problém vyřešil, tým společnosti MAN Truck & Bus Germany uspořádal v květnu spontánní a velmi neobvyklé „první rande“: přes 400 hostů přijelo svými automobily do letního kina, aby si mohli nový MAN TGX vyzkoušet naživo. Během show odborníci MAN představili vozidla prostřednictvím obřích obrazovek a autorádií, zatímco nadšený dav signalizoval jejich uznání blikáním světlometů svých osobních automobilů.

Aby oslovila širší publikum, společnost MAN také vytvořila sérii videí, ve kterých produktoví experti podrobně vysvětlují jednotlivá témata týkající se technických vlastností nové generace nákladních vozidel a představují jednotlivá řešení přímo na vozidlech. Videa lze nalézt na kanálech sociálních médií MAN Truck & Bus, kde také můžete vidět první výlet „MAN Individual Lion“. Exkluzivní TGX s největší kabinou GX a sluneční clonou „Individual“ předvádí komplexní balíček komfortu řidiče (k dispozici jako volitelná výbava) a špičkové vybavení, které lze na vyžádání objednat u MAN Individual. Detaily exteriéru, jako jsou prvky z nerezové oceli, a interiéru jako je vícebarevné LED osvětlení, palubní kuchyň s mikrovlnnou troubou a kávovarem a LED TV z něj činí krále lvů.

Se spuštěním nabídky nových MAN TGL, TGM, TGS a TGX pro stavebnictví a speciální aplikace a pro rozvážkovou dopravu je portfolio nových vozidel nyní kompletní. V obou segmentech se nová generace nákladních vozidel MAN může pochlubit produktovým portfoliem různých verzí, které společnosti umožňují nabídnout dokonalé řešení pro všechny průmyslové požadavky. MAN poskytuje průmyslovým zákazníkům perfektně vybavená vozidla již ze závodu a zajišťuje nejlepší možnou koordinaci a spolupráci s různými výrobci nástaveb.