NOVÁ GENERACE TRUCKŮ ÚSPĚŠNÁ V IF DESIGN AWARD

Nákladní vozy

NOVÁ GENERACE TRUCKŮ ÚSPĚŠNÁ V IF DESIGN AWARD

Vozidla MAN nové generace zapůsobila na recenzenty i zákazníky svou skvělou koncepcí. V aktuálním ročníku prestižní soutěže iF DESIGN AWARD bodoval MAN TGX výjimečnou funkčností designu a celá nová produktová řada zaujala odbornou porotu výběrem materiálů a barev.

Zájem o iF DESIGN AWARD 2021 byl největší v dosavadní 67leté historii této prestižní soutěže: mezinárodní porota složená z 98 odborníků hodnotila 9509 přihlášených produktů z 52 zemí. Navzdory silné konkurenci nová generace vozidel MAN přesvědčila porotu celkovou harmonií materiálů a barev a model TGX imponoval svým mimořádně funkčním designem.
„Navenek dynamický design spojuje pokrok, tradici a udržitelnost a vytváří silnou osobnost s logem lva. Uvnitř je důsledně připraven na potřeby řidiče co se týče intuitivního, bezpečného a pohodlného pracoviště i obývacího prostoru, dokonce i na dlouhých cestách,“ říká Rudolf Kupitza, šéf designu trucků MAN, když vysvětluje vzájemnou souhru výraznosti a praktičnosti designu při vytváření nezaměnitelného vzhledu nové generace vozidel.
„Jsme velmi hrdí na tato nová ocenění. Je to velké uznání kreativnosti a zanícení celého našeho designérského týmu. Nová vozidla MAN jsou společníky se silou lva pro každého řidiče,“ řekl Göran Nyberg, člen představenstva pro prodej a zákaznická řešení v MAN Truck & Bus, nadšený z cen iF DESIGN AWARD, kterým předcházela uznání v soutěži Red Dot Design Award a „zlato“ z German Design Award za design pracoviště řidiče.

Design důsledně zaměřený na řidiče
Při vývoji nové generace nákladních vozidel oslovil MAN přes 700 řidičů a zahrnul je do několika modelových studií, simulací jízd a testů na zkušební dráze. Díky tomu mohl integrovat zkušenosti profesionálů při řešení pracoviště řidiče, které definují tři systémy: jednak sestava přístrojů na palubní desce, na druhé straně informační a navigační systém s 12,3palcovým monitorem a inovativním prvkem MAN SmartSelect a třetím systémem v kabinách pro dálkovou dopravu je ovládání funkcí komfortu a zábavy z lůžka. Každý systém má vlastní logiku ovládání specifickou pro trucky a zároveň je integrován do holistického konceptu interakce.
Vysoce kvalitní a praktické materiály, ergonomicky perfektní komfort při sezení i během spánku, množství asistenčních a bezpečnostních systémů, ale i konektivita trucků nové generace orientovaná na budoucnost – to vše trvale přispívá ke zjednodušení stále náročnějšího každodenního pracovního života řidičů nákladních vozidel.

Co je iF DESIGN AWARD?
Ocenění iF Design Award je mezinárodně respektovaná značka nejvyšší kvality v oblasti designu. Od roku 1954 ho uděluje společnost iF International Forum Design za výjimečné výsledky designérů ve všech (dnes již devíti) disciplínách: produkt, obal, komunikace, design služeb, architektura, architektura interiéru a profesionální koncept, uživatelská zkušenost a uživatelské rozhraní. Všechny oceněné produkty jsou prezentovány v iF WORLD DESIGN GUIDE a zveřejněny v aplikaci iF design.