NOVÁ NABÍDKA NABÍJECÍ INFRASTRUKTURY

Elektrická mobilita

NOVÁ NABÍDKA NABÍJECÍ INFRASTRUKTURY

Ve spolupráci se dvěma strategickými partnery oddělení MAN Transport Solutions začalo nabízet pro zákazníky značek MAN Truck & Bus ideální nabíjecí infrastrukturu. Kromě dobře zaběhnutého konzultačního servisu se záběrem 360 ° pro zákazníky, kteří přecházejí na elektrické pohony, je toto řešení další klíčovou součástí našich eSolutions usnadňujících podnikání.

Pro společnosti, které se rozhodnou pořídit si elektrická užitková vozidla, je přechod na e-mobilitu zpočátku často spojen se značným množstvím plánování. Jaké úkoly mohou elektrické dodávky, autobusy nebo trucky plnit? Kdy a kde je musím nabíjet? Mají moje elektrické přípojky dostatečnou kapacitu? Toto je jen ukázka z mnoha otázek, které pomáháme zákazníkům řešit již od roku 2018, a to díky týmu expertů z MAN Transport Solutions. Nová nabídka řešení nabíjecí infrastruktury ještě více usnadňuje přechod na elektrickou mobilitu. Mnozí zákazníci totiž požadují ucelenou nabídku, která kromě elektrických vozidel zahrnuje i nabíjecí infrastrukturu. Nyní na mohou spolehnout na ověřené partnery společnosti MAN.

Nová nabídka nabíjecích stanic vznikla ve spolupráci s partnerskými společnostmi Heliox (Nizozemsko) a SBRS (Německo). Výhoda pro zákazníky značky MAN tkví v tom, že nabíjecí stanice jim dodá přímo obchodní organizace MAN. Jinými slovy: klient potřebuje mít kontakt pouze s jednou firmou a svá elektrická vozidla i ideální koncept pro nabíjení dostane z jednoho zdroje.

Nová nabídka je dostupná v 28 evropských zemích. Pokrývá široké spektrum požadavků: od mobilních nabíjecích jednotek až po řešení pro velké flotily. Mobilní nabíjecí stanice se dají flexibilně využít v depu a nejsou instalovány na trvalém místě. Řešení pokrývají škálu výkonů od 25 do 300 kW. To umožňuje vytvořit pro každého zákazníka projekt na míru připravený i pro budoucnost. Z jedné stanice lze nabíjet i několik vozidel. Zařízení se vyrábějí podle nejpřísnějších standardů a jejich provoz je mimořádně hospodárný. Firmy Heliox nebo SBRS na požádání poskytnou i jejich instalaci a servis. Hlavní prioritou je dostupnost nabíjecí infrastruktury v kombinaci s elektrickými vozidly značky MAN.

„Jsme si jisti, že zákazníci od nás očekávají ucelenou nabídku řešení pro elektrickou mobilitu. Kromě komplexního poradenství, jak začít využívat užitková vozidla na elektrický pohon, zahrnuje i služby spojené s nabíjením a otázkami energie. Naším cílem proto je, aby přechod našich zákazníků na e-mobilitu byl co nejspolehlivější, nejméně komplikovaný a nákladově efektivní,“ komentuje novou nabídku Stefan Sahlmann, vedoucí oddělení MAN Transport Solutions.