Přestavby a nástavby na míru

Dodávkové vozy

Přestavby a nástavby na míru

Dodávkové vozidlo MAN TGE má mnoho různých verzí přímo z továrny. Pokud potřebujete něco ještě specifičtějšího, zařídí to Autobusové modifikační centrum v německém Plavnu (Bus Modification Center – BMC). Začátkem května firma z tohoto specializovaného provozu vyexpedovala 100. přestavěný TGE.

Už od svého uvedení na trh v roce 2016 se nový MAN TGE těšil obrovské popularitě, a to i díky úpravám a nástavbám přímo z výroby. Ale tam to neskončilo: od dubna 2017 zrealizovalo středisko MAN Bus Modification Center v Plavně každý specifický požadavek zákazníka. Od té doby bylo modifikovaných sto vozidel TGE. Milník s číslem 100 připadl začátkem května radnici v Kummersbrucku (německé městečko nedaleko českých hranic).

„Možnost objednat si standardní vozidlo i speciální modifikace na stejném místě je jednou z věcí, které dělají MAN výjimečným,“ pochválil výrobce Michael Reindl z radnice v Kummersbrucku při přebírání zakázky v Plavně. „Je také skvělé převzít své vozidlo z takového moderního provozu a zároveň z první ruky získat osobní pohled na výrobu.“

Stý přestavěný MAN TGE bude magistrát využívat při dopravě zaměstnanců na staveniště, sportovců na soutěže a při plnění různých dalších úkolů. Z tohoto důvodu vybavilo BMC vozidlo sedmi nastavitelnými a vyjímatelnými samostatnými sedadly a také obložením sloupků oken i bočních stěn v interiéru. Přestavby a úpravy, které dosud BMC realizovalo, zahrnovaly sektor přepravy osob, stavebnictví, speciální modifikace pro volný čas, mobilní kanceláře a také specifické barvy laku.

„Opravdu široká paleta individuálních řešení, které nabízíme, znamená pro zákazníky obrovskou výhodu,“ řekl Heinz Kiess, manažer prodeje a marketingu v MAN Bus Modification Center v Plavně. „U nás v BMC prakticky neexistuje požadavek, který bychom nedokázali splnit. A zákazníci to oceňují.“ Podle něj jsou velmi vyhledávaná řešení pro konkrétní odvětví dopravy, například klubové autobusy nebo speciální vozidla pro eskorty.

MAN Bus Modification Center v Plavně spustilo provoz v roce 2015. Má kolem 140 zaměstnanců, kteří specifická přání zákazníků mění v realitu – od salonků v zadní části přes diskotékový autobus až po double-decker s 20 lůžky v horním patře. Nebo profesionálně upraví van TGE.