Seriál ,,MAN Driving Professionals“

Novinky

Seriál ,,MAN Driving Professionals“

Společnost MAN Truck & Bus začala prostřednictvím svého kanálu na YouTube zveřejňovat videa „MAN Driving Professionals“ zaměřená na autobusový sektor – od technologických novinek přes bezpečnostní systémy až po postup v případě nehody.

Jednoduše a názorně. Cílem seriálu „MAN Driving Professionals“ je poskytnout optimální podporu provozovatelům a profesionálním řidičům autobusů i autokarů, ale také ilustrovat aktuální technické inovace.

Jak funguje systém MAN OptiView? Jaké jsou výhody tohoto asistenčního systému v porovnání s „normálními“ zpětnými zrcátky? Na co musí řidič pamatovat v případě nehody, pokud je třeba autobus evakuovat? Série krátkých filmů od společnosti MAN Truck & Bus odpovídá na tyto i mnohé další otázky. „Doufáme, že naše filmy poskytnou provozovatelům i řidičům co nejlepší podporu, neboť srozumitelným a informativním způsobem odpovídají na podstatné otázky,“ říká Heinz Kiess, vedoucí produktového marketingu autobusů. „Kromě toho je pro nás důležité zlepšovat odborné znalosti řidičů. Čím lépe řidič rozumí technologiím a asistenčním systémům a čím lépe je dokáže využívat, tím bezpečnější a hospodárnější bude jeho jízda.“

Kromě autobusů a autokarů značek MAN a NEOPLAN jsou hlavními hvězdami filmů mnichovský moderátor Philipp Bäschstädt a profesionální řidič Thorsten Helbig. Kromě jiných témat představují bezpečnostní a asistenční systémy i správné postupy v případě mimořádných situací na silnici. V rámci prezentování, jak systémy fungují, je nejprve představí a ukáží technické animace. „Film je výborným médiem, pokud komplikované informace potřebujete sdílet snadno srozumitelným způsobem. Máme dostupných osm filmů o různých tématech a seriál budeme neustále rozšiřovat,“ vysvětluje Heinz Kiess. Jedno z videí například nabízí užitečné rady pro ekonomický styl jízdy. Mezi další témata patří ovládání klimatizace v autokarech, nouzové opatření v případě požáru ve vozidle či systémy MAN EfficientCruise® a MAN OptiView. Poslední ze jmenovaných technologií je v celosvětovém měřítku prvním standardně dostupným systémem, který nahrazuje klasická zpětná zrcátka na autokarech. Video demonstruje, jak kamery fungují a jak dokážou zvýšit bezpečnost na silnicích. Při jízdě tunelem diváci také uvidí vysokou kvalitu zobrazování systému OptiView – dokonce i ve tmě.

Velmi názorné je představení systému nouzového brzdění EBA, který řidiče nejprve varuje před hrozící srážkou a potom začne sám automaticky brzdit – v případě potřeby až do úplného zastavení. Ve videu se autokar NEOPLAN Tourliner po letištní ploše řítí rychlostí 80 km/h na stojící auto. Řidič Thorsten Helbig schválně ignoruje varovné signály asistenčního systému, aby ukázal, jak se spustí automatické brzdění. A autokar opravdu sám bezpečně zastaví čtyři metry před překážkou.

Další video ukazuje, jak správně nastavit sedadlo řidiče. Zabývá se přitom faktory, jako jsou výška a náklon, nastavení opěradla a poloha rukou i volantu. „Správné nastavení sedadla znamená pohodlnou pozici za volantem a snižuje únavu z řízení, čímž se zvyšuje bezpečnost,“ vysvětluje ve filmu profesionál Thorsten Helbig.

Videa ze série MAN Driving Professionals jsou zveřejněna na kanálu MAN Truck & Bus na YouTube na adrese https://go.man/wjCL4VlT.