Silní partneři: FC Bayern hledí do budoucnosti společně se společností MAN

Silní partneři: FC Bayern hledí do budoucnosti společně se společností MAN

Přijeďte v pořádku a pak do toho dejte všechno: FC Bayern na to spoléhá a bude i nadále jezdit v týmovém autobusu MAN. Špičkoví sportovci byli také nadšeni z možnosti cestovat e-busem MAN, když úřadující německé fotbalové mistry dovezl na mnichovské letiště tichý a bezemisní Lion’s City E v klubových barvách.

  • FC Bayern a MAN Truck & Bus prodloužily své partnerství o další dvě sezóny až do roku 2024
  • Důraz na udržitelnost: tým FC Bayern cestuje na letiště elektrickým autobusem MAN
  • Od roku 2021 se Bayern Mnichov spoléhá na plně elektrický minibus MAN eTGE Combi
  • Připravuje se elektrifikace meziměstských autobusů a autokarů MAN

 

„Fíha, jak je tichý!“ „Na to bych si určitě zvykl.“ Nebo „Zábavné a udržitelné – perfektní.“ Hráči a trenéři FC Bayern Mnichov cestovali v polovině července autobusem MAN Lion’s City E ze sídla klubu na Säbener Strasse na mnichovské letiště a byli nadšeni. „FC Bayern si cení odpovědného přístupu k životnímu prostředí a mobilitě. O to víc nás těší, že máme po boku partnera, jako je MAN Truck & Bus, který se právě v této oblasti výrazně angažuje a nyní nám pro cestu na letiště poskytl i e-bus,“ říká Andy Jung, marketingový ředitel FC Bayern. „V této souvislosti nás samozřejmě velmi těší, že jsme prodloužili naše dlouholeté partnerství se společností MAN o další dva roky, abychom mohli společně realizovat mnoho dalších udržitelných projektů.“

Kromě toho budou několikanásobní mistři i v nadcházející fotbalové sezoně, která začíná 5. srpna, cestovat na zápasy efektivně, bezpečně a pohodlně v autobusu MAN Lion’s Coach. „Jsme partnerem FC Bayern od roku 2008 a společně se nám podařilo realizovat skvělé projekty v různých oblastech. Nyní v této úspěšné spolupráci pokračujeme, takže tým FC Bayern bude i v budoucnu přepravován autobusy MAN,“ řekl k této spolupráci Marc Langendorf, vedoucí komunikace společnosti MAN Truck & Bus. Týmový autobus s nadstandardním komfortem a multimediálním vybavením je pro hráče příjemným místem a důležitým útočištěm. „Lion’s Coach má díky inovativním technologiím mimořádně efektivní provoz. Bylo by samozřejmě skvělé, kdyby i cestování s týmovým autobusem bylo brzy možné bez emisí – jako například naše doprava na letiště městským elektrobusem,“ dodává Andy Jung.

Z hlediska udržitelnosti má MAN Truck & Bus v městské hromadné dopravě již nyní vynikající pozici: do roku 2025 bude polovina všech nových městských autobusů MAN vybavena alternativními pohony a do roku 2030 bude mít až 90 % městských autobusů tohoto mnichovského výrobce užitkových vozidel bateriové elektrické pohony. „Ohlas na náš e-bus je vynikající a rostoucí počet přijatých objednávek také jasně ukazuje, že těchto čísel můžeme dosáhnout,“ říká Rudi Kuchta, vedoucí obchodní skupiny Bus společnosti MAN Truck & Bus, a dodává: „Ale dalším cílem je určitě co nejrychlejší zavedení elektrifikace meziměstských autobusů a autokarů – v závislosti na vývoji trhu. Vždyť v budoucnu by se cestující mohli dostat z bodu A do bodu B udržitelně a pohodlně, a to i na dlouhé vzdálenosti.“

 

FC Bayern sází na elektrický mikrobus eTGE

FC Bayern Mnichov směřuje k udržitelnosti od léta 2021, kdy převzal vozidlo MAN eTGE Combi. „S naším elektrickým minibusem otevřel FC Bayern novou kapitolu své mobility. Hráči a manažeři FC Bayern München již jezdí převážně čistě elektrickými vozy. Doposud však ve vozovém parku nebylo žádné užitkové vozidlo,“ říká Rudi Kuchta.

Vzhledem k tomu, že vozidlo eTGE Combi nahradilo identický model se spalovacím motorem, přispívá fotbalový klub také ke zlepšení kvality ovzduší ve městě. Devítimístné vozidlo se stoprocentně elektrickým pohonem na baterie zajišťuje ekologickou přepravu zaměstnanců a vybavení klubu po Mnichově ve dnech zápasů 1. Bundesligy. Když se nehraje, využívá se mikrobus podle potřeby k přepravě po městě nebo mezi sídlem klubu, tréninkovým centrem juniorů a Allianz Arenou. „Začleněním nových forem pohonu do naší každodenní práce chceme společně s MANem posunout transformaci mobility kupředu,“ vysvětluje Andy Jung.

Společnost MAN Truck & Bus se již mnoho let angažuje ve sportu, naposledy jako oficiální partner ženského týmu FC Bayern. „V oblasti týmových sportů už nelze obcházet týmové autobusy MAN. Sponzorování sportovních klubů je pro nás osvědčeným nástrojem komunikace značky, který pomáhá emocionálně nabít a jedinečně umístit naše výrobky,“ zdůrazňuje Marc Langendorf. Díky kampaním, jako je například MAN e-bus travel, se nyní stále více zaměřujeme na udržitelnou mobilitu v rámci sponzoringu. Toto téma je nám velmi blízké, ale stejně tak je blízké mnoha asociacím a klubům.