ŠPIČKOVÉ AUTOKARY PRO ŠPIČKOVÉ KLUBY

Autobusy

ŠPIČKOVÉ AUTOKARY PRO ŠPIČKOVÉ KLUBY

Fotbal, házená, hokej nebo basketbal… kolem 80 různých sportovních klubů přepravuje svá družstva týmovými autokary MAN Lion’s Coach a NEOPLAN Cityliner nebo NEOPLAN Skyliner.

Společnost MAN Truck & Bus sponzoruje v Německu celkem šest klubů ve fotbalové Bundeslize: FC Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, Borussia Mönchengladbach, Hamburger SV a FC Augsburg. Kromě toho mnichovský výrobce užitkových vozidel podporuje i tým FC Bayern Mnichov Basketball. Ale to ještě není všechno – jako oficiální autobusový partner Německého fotbalového svazu (DFB) poskytl toto jaro MAN špičkově vybavené autokary Lion ‚s Coach celé německé fotbalové reprezentaci – pro mužské „áčko“, ženský výběr a také pro juniory do 21 let. Všechny tři autokary pro reprezentační týmy DFB charakterizuje rozsáhlá speciální výbava a exkluzivní design interiéru.

V autokarech MAN Lion ‚s Coach, NEOPLAN Skyliner nebo NEOPLAN Cityliner upravených na míru se kromě FC Bayern Mnichov vozí na zápasy i fotbalisté dalších předních evropských klubů: Paris Saint-Germain, Benfica Lisabon, FC Porto, Hannover 96 či Bayer 04 Leverkusen. Exkluzivní interiéry takových autobusů vyhotovují experti z MAN Bus Modification Center v německém Plauen.

„Pokud jde o kolektivní sporty, týmové autobusy dodávané společností MAN Truck & Bus jsou vidět téměř všude. Sportovní sponzorství je osvědčeným nástrojem komunikace našich značek a pomáhá je emocionálně nabít,“ říká Hartmut Sander, který jako viceprezident pro firemní komunikaci v MAN Truck & Bus odpovídá za sponzorování sportu.

Podívejme se podrobněji na nový MAN Lion ‚s Coach L, který MAN jako sponzor věnoval fotbalistům FC Bayern Mnichov na sezónu 2018–2019. K jeho nadstandardní výbavě patří 32 sedadel s koženým čalouněním, nastavitelnými opěrkami hlavy a logem klubu. Čtyři konferenční stolky se sedadly naproti sobě vytvářejí prostor pro porady před utkáním a vyhodnocení výkonu po setkání. Pohodlné cestování podporuje kompletní kuchyň s mikrovlnkou, parní troubou, třemi chladničkami a automatickým kávovarem. Perfektní multimediální vybavení poskytuje vše, co by mužstvo mohlo potřebovat. Zahrnuje špičkové Wi-Fi s vysokorychlostním mobilním připojením na internet, server pro digitální média, pět LCD monitorů, systém ozvučení s přídavnými reproduktory a subwoofery, HDMI přípojky a USB porty… I tuto přestavbu zrealizovali specialisté z BMC Plauen. Téměř 14 metrů dlouhý třínápravový zájezdový autobus pohání 6válcový motor, jehož výkon je také luxusní: 500 k/368 kW.