TAHAČE MAN TGS PRACUJÍ PRO EMIRATES SKYCARGO

Nákladní vozy

TAHAČE MAN TGS PRACUJÍ PRO EMIRATES SKYCARGO

Mezi dvěma velkými letišti ve Spojených arabských emirátech – Al Maktoum International Airport a Dubai International Airport – pendluje 49 tahačů MAN TGS. Pracují pro Emirates SkyCargo, jednoho z největších světových hráčů v oblasti letecké nákladní dopravy.

Společnost Emirates SkyCargo sídlí na dubajském letišti Al Maktoum, osobní letadla společnosti však odlétají z letiště Dubai International, které leží na opačném konci města – vzdálené 65 kilometrů. Jelikož Emirates využívá na nákladní dopravu i svá osobní letadla, mezi oběma letišti je potřeba množství zboží přepravovat po zemi. Při této logistice se Emirates SkyCargo spoléhá na služby firmy Allied Transport Company (ATC) a na flotilu 49 tahačů MAN TGS 19.400, která nonstop zajišťuje, aby druhý největší letecký nákladní přepravce na světě dokázal spolehlivě dodržovat své přísné časové harmonogramy a aby jeho zákazníci kdekoli na světě byly vždy spokojeni.

Společnost ATC má na trhu ve Spojených arabských emirátech a okolí největší flotilu kamionů, z nich téměř padesát pronajímá exkluzivně na poskytování služeb pro Emirates SkyCargo. Tato malá armáda trucků je složena z dvounápravových tahačů MAN TGS 19.400 vybavených kabinami LX, které jezdí v soupravě s návěsy s optimalizovaným objemem pro transport leteckého nákladu. Kamiony jsou dnem i nocí na trase mezi oběma velkými dubajskými letišti – Al Maktoum International a Dubai International.

Během čtyř let dosavadní spolupráce firem Emirates SkyCargo, Allied Transport a MAN najezdily trucky z modelové řady TGS bez problémů kolem 19 milionů kilometrů – to je jako 25krát ze Země na Měsíc a zpět. Z jednoho letiště na druhé převezly už výrazně více než milión leteckých nákladních kontejnerů, přičemž denně projedou po trase až 375krát. Trucky MAN TGS prokázaly výjimečnou spolehlivost a díky svým asistenčním systémům řidiče jsou také mimořádně bezpečné. Proto nepřekvapí, že společnost Emirates SkyCargo je velmi spokojená se službami ATC i s vozidly MAN TGS 19.400 – díky bezpečnosti, dodržování časových plánů a přepravám bez jediné poruchy.

Emirates SkyCargo je letecký dopravce s flotilou nákladních letadel obsluhujících více než 40 destinací na šesti kontinentech. Kromě toho provozuje 260 osobních letadel, které využívá i pro přepravu zboží – na 158 letišť po celém světě a zpět. Díky tomu je společnost druhým největším poskytovatelem letecké nákladní dopravy na světě. Ve finančním roce 2017/2018 přepravil celkem 2,6 milionu tun zboží – od zemědělských a farmaceutických produktů až po delikatesy, nadrozměrné náklady, textil nebo luxusní sportovní auta.