TGE míří na další trhy

Dodávková vozidla

TGE míří na další trhy

V polovině září – čtyři měsíce po úspěšném uvedení řady MAN TGE v Německu, Rakousku, Nizozemsku a Švýcarsku – představí výrobce nový model i na dalších klíčových evropských trzích. MAN TGE s maximální celkovou hmotností mezi 3 t a 5,5 t bude k dispozici prakticky neomezeně.

Prodej novinky rozšiřuje MAN Truck & Bus na velkou část Evropy. Velkou dodávku, díky které bude moci MAN zákazníkům nabízet kompletní portfolio užitkových vozidel, zanedlouho uvidí s domácími poznávacími značkami také na silnicích ve Francii, v Itálii, Španělsku a Polsku. Součástí prezentací jsou také trhy v Dánsku, Belgii a Portugalsku, zatímco v Británii bude debutovat model s pravostranným řízením. Uvedení na slovenský trh je naplánováno na 1. ledna 2018.

Kromě dodávkového vozidla a prosklené dodávky sortiment vozidel MAN TGE nyní obsahuje i podvozek s jednoduchou nebo dvojitou kabinou. V každé variantě vanu si zákazníci mohou vybrat ze dvou rozvorů náprav, tří výšek střechy a tří celkových délky. Objem nákladového prostoru v dodávkách podle zvolené velikosti dosahuje až 18,4 m3. Na výběr je pohon předních, zadních nebo všech čtyř kol, a to ve spojení se šestistupňovou manuální nebo osmistupňovou automatickou převodovkou. Vznětový motor se zdvihovým objemem 1968 cm3 poskytuje nejvyšší míru hospodárnosti při maximálních výkonech 75 kW / 102 k, 90 kW / 122 k, 103 kW / 140 k nebo 130 kW / 177 k.

K bezpečnosti a pohodlí řidiče i cestujících v nových dodávkových vozech MAN TGE přispívá několik sofistikovaných elektronických asistenčních systémů, vozidlo disponuje například standardně dodávaným asistentem nouzového brzdění EBA, ale i příplatkovým adaptivním tempomatem ACC. Díky hospodárné spotřebě i nízkým nákladům na údržbu a opravy má nový MAN TGE velmi zajímavé hodnoty celkových nákladů z vlastnictví vozidla (TCO). Silnou stránkou je však i úroveň servisu, který pokrývá prakticky jakýkoliv požadavek: od flexibilních podmínek údržby a oprav či prodloužení záruky až po 24-hodinové asistenční služby na cestách a zaměření na zákazníka – ve smyslu flexibilních dohod se servisy a prodloužených otevíracích hodin, které jsou u značky MAN standardní.