V (autobusové) ŘÍŠI SNŮ

Produkty na míru

V (autobusové) ŘÍŠI SNŮ

Ve středisku MAN Bus Modification Center vyrobili pro dopravce happyday Hanke speciální lůžkový autobus určený pro přepravu uměleckých skupin na jejich turné. V přestavěném autokaru NEOPLAN Skyliner mohou umělci nejen komfortně cestovat na svá vystoupení, ale v horním podlaží se dá i pohodlně nocovat.

Bílý patrový zájezdový autobus působí zvenčí jako standardní NEOPLAN Skyliner – nepočítáme-li osvětlení typu LED. První dojem se však změní, když vstoupíte do interiéru nejnovějšího přírůstku ve vozovém parku firmy happyday Hanke Nightlinerservice: čtyři stolky v „přízemí“ vytvářejí prostor pro družnou atmosféru během jízdy a kuchyňka s keramickou sporákovou deskou Ceran je zase příslibem vybrané stravy. Na toaletě je integrovaná sprcha se 63 litrovou nádrží. Kdo vystoupí po schodech, ocitne se mezi lůžky, která jsou uchycena na boční stěny ve dvou řadách nad sebou. Takže v autokaru Skyliner může najednou vleže odpočívat až 20 pasažérů, 18 z nich na palandách a dva v zadním salonku, který se dá jednoduše přestavět na dvojité lůžko. Řidičovo lůžko se vyklápí z předního schodiště.

V horním podlaží se nachází 18 spacích kójí a v zadní části je salonek, který lze jednoduše přestavět na dvojité lůžko.

Pozornost si zaslouží fakt, že v MAN Bus Modification Center při výrobě využili modulární systém a na instalování zvláštní výbavy si vystačili s možnostmi standardních upevňovacích kolejí. Díky tomu se vnitřní zařízení dá podle potřeby přestavět nebo demontovat a interiér tak vrátit do původní podoby.

Autobusový dopravce happyday Hanke nasazuje tento NEOPLAN například na turné hudebních skupin. O správnou náladu už na palubě se stará Hi-Fi soustava a také multimediální systém s několika monitory. Nemohou chybět elektrické zásuvky u sedadel a lůžek ani lednice v obou podlažích. Dvouzónová klimatizace umístěna v zadní části vozu umožňuje individuální nastavení pro dolní i horní část interiéru, v chladných dnech garantuje příjemnou teplotu elektrické vytápění se dvěma ventilátory topení v oblasti nástupu.

Pro maximální bezpečnost cestujících je v modelu Skyliner integrovaná celá řada elektronických asistenčních systémů, mimo jiné i asistent nouzového brzdění EBA, ESP, asistent jízdy v pruzích LGS, ale také elektronicky řízené odpružení MAN Comfort Drive Suspension (CDS). Takže tento výjimečný patrový autokar je skvěle vybaven pro putování křížem krážem po celé Evropě.