Vánoční kamion MAN

Nákladní vozidla

Vánoční kamion MAN

Už po čtrnácté pomáhá společnost MAN Truck & Bus Santa Clausovi a vyslala na vánoční turné svůj kamion naložený dárky. Tahač TGX XXL 18.500 s návěsem ve svátečních šatech bude až do 21. prosince navštěvovat školky, školy, jesle i zařízení pro hendikepované.

Učni ze vzdělávacího střediska MAN přeměnili červený tahač TGX XXL 18.500 i připojený návěs na tradiční vánoční truck. Pracovali na něm několik týdnů, přičemž projevili velkou zručnost a smysl pro detail. Na světelnou výzdobu použili 240 metrů LED řetězů, které připevnili na soupravu pomocí více než 300 upínacích pásků a vytvořili červené „spřežení“, které se třpytí a září. Díky speciálnímu podsvícení se vánočně rozsvítilo i logo MAN na masce chladiče. Aby mohl být truck na svém turné neustále rozsvícený, v návěsu se vezou baterie, které během jízdy dobíjí motor tahače TGX s výkonem 500 k. To garantuje sedm hodin čistě elektrického napájení vánočního osvětlení. Sváteční náladu umocňuje motiv se Santa Clausem, který zdobí návěs (obraz má plochu téměř 83 m2) a už zdaleka ohlašuje, že přijíždí speciální truck.

Aby vánoční kamion MAN během adventu dorazil do cíle vždy bezpečně a včas i v nepříznivých povětrnostních podmínkách, je tahač TGX vybaven připojitelným pohonem kol přední nápravy MAN HydroDrive. Jednoduchým použitím tlačítka se tak může změnit na vozidlo s pohonem všech kol, které nedokáže zastavit ani sníh, ani led.

Na konci listopadu předali učni z MAN Santa Clausovo spřežení hrdě pomocníkům a pomocnicím – dobrovolníkům z řad zaměstnanců MAN, kteří s ním jezdí a navštěvují vybraná zřízení sociálních služeb pro děti a hendikepované, ale také vánoční trhy po celém Bavorsku. Vánoční truck ukončí své turné 21. prosince.

Samozřejmě že velký kamion veze jako překvapení pro děti i náležitý náklad: čokoládu a malý dárek pro každého. „Radost dětí a jejich zářící očka, když vidí vánoční truck, to je pro nás nejkrásnější vánoční dárek!“ doplnil Stefan Kaserer z oddělení marketingu v MAN, který turné vánočního kamionu organizuje.