Velký kurýrní test vyhrál MAN TGE

Dodávkové vozy

Velký kurýrní test vyhrál MAN TGE

Letošní Velký kurýrský test, který organizuje redakce časopisu TRANSPORT a LOGISTIKA, vyhrál nový MAN TGE. Výsledky byly oficiálně vyhlášeny a vítězné vozidlo ocenili v rámci slavnostního večera mezinárodní konference „SpeedChain Slovakia 2018“, která se konala ve dnech 7. a 8. června na Zochově chatě.

Největší spotřebitelský test lehkých užitkových vozidel na Slovensku má za sebou už 16. ročník. Akce se v duchu tradice konala během bratislavského autosalonu v areálu Výstaviště Incheba. Ve čtvrtek 26. dubna hodnotilo sedm řidičů z expresních a kurýrních služeb 8 testovacích vozidel: Fiat Fiorino Cargo, Hyundai H350, Iveco Daily CNG, MAN TGE, Mercedes-Benz Citan, Renault Master, Volta – Nissan a VW Caddy. Profesionální řidiči z tohoto odvětví dopravy hodnotili na desetibodové škále praktičnost i funkčnost exteriéru i interiéru a samozřejmě jízdní vlastnosti.

Nový van MAN byl při své premiéře ve Velkém kurýrní testu maximálně úspěšný: dodávkové vozidlo TGE 3.140 s objemem skříně 11,3 m3 a 103kilowattovým motorem zvítězilo se ziskem 759 bodů. Trofej převzal Ing. Radoslav Jurča, jednatel společnosti MAN Truck & Bus Slovakia, který úspěch nového produktu značky MAN komentoval takto: „Jsme nadšeni, že i profesionálové, kteří tráví v dodávkových vozidlech doslova celé dny, ocenili vynikající jízdní vlastnosti, variabilitu a kvalitu MAN TGE, a to vše v přímém srovnání. “

Na snímku z předávání ceny pro vítěze Velkého kurýrního testu jsou zleva Pavel Jančovič, prezident ČESMAD Slovakia, Ing. Radoslav Jurča, jednatel společnosti MAN Truck & Bus Slovakia a František Komora, prezident Svazu logistiky a zasilatelství SR.