VÝZNAMNÝ KONTRAKT S VOLÁNBUSZOM

Autobusy

VÝZNAMNÝ KONTRAKT S VOLÁNBUSZOM

Před několika lety Volánbusz Zrt. nakoupil od společnosti MAN Truck & Bus autokary a nyní si maďarský dopravní operátor objednal 204 kloubových městských autobusů MAN Lion’s City G (typ A23). Od léta 2021 budou bezpečně a pohodlně přepravovat cestující po celém Maďarsku.

Regionální autobusová doprava má u našich jižních sousedů důležitou roli. Autobusy pravidelně využívá mnoho lidí, ať už žijí na venkově nebo ve městech. Pro více komfortu a bezpečnosti pro cestující Volánbusz objednal 204 kloubových autobusů MAN Lion’s City G (typ A23). Kontrakt podepsali loni v prosinci Dr. Zoltán Pafféri, předseda představenstva společnosti Volánbusz Zrt. a Beatrix Magyar, ředitelka divize Volánbuszpark Kft, respektive za dodavatele Martin Strier, ředitel MAN Truck & Bus v Maďarsku a Hoyos György, ředitel prodeje autobusů v MAN Hungary. Z dodané flotily si Volánbusz převezme 72 autobusů a 132 vozidel bude provozovat Volán Buszpark Kft. Od léta 2021 začnou autobusy jezdit na meziměstských linkách po celé zemi.

Díky své délce 18 metrů MAN Lion’s City G (A23) nabízí místo k sezení 55 pasažérům a množství prostoru. „Poskytnutí dostatečného prostoru se stalo mnohem důležitějším faktorem v čase pandemie. V našich kloubových autobusech mohou cestující lépe dodržovat vzájemný odstup,“ říká Rudi Kuchta, šéf autobusové divize v MAN Truck & Bus. A pokračuje: „Pracujeme s předpokladem, že z důvodu koronaviru budou požadavky na bezpečnost a více prostoru pro cestující v budoucnosti růst. Volbou špičkových kloubových autobusů MAN společnost Volánbusz vychází vstříc přáním mnohých pasažérů.“

Maďarská dopravní společnost bere ohled i na znevýhodněné občany: nízkopodlahové autobusy jsou vybaveny rampou pro vozíčkáře a dětské kočárky. Mají také výkonnou klimatizaci, elektronický informační systém řidiče i rozličné asistenční bezpečnostní systémy. „Volánbusz si předsevzal splnit nejvyšší nároky, aby zvýšil vlastní standardy a tím docílí, že pasažéři budou vždy cestovat bezpečně a pohodlně,“ dodává Rudi Kuchta. Moderní kloubové autobusy pohání hospodárný vznětový motor Euro 6 s výkonem 265 kW (360 k). Šestistupňová automatická převodovka EcoLife garantuje hladkou jízdu a maximálně ekonomický provoz.

Volánbusz již mnoho let důvěřuje autokarům od MAN Truck & Bus: „Jsme velmi rádi, že Volánbusz chce od nás nyní i městské autobusy. Loni si objednal 29 autokarů NEOPLAN Tourliner, předloni jsme předali 43 Tourliner; v roce 2018 to bylo 31 kusů a 30 autokarů NEOPLAN Tourliner v roce 2017. Náš tým v Maďarsku je na tento úspěšný příběh velmi hrdý!“ poznamenal k novému kontraktu Martin Strier. Nahrazení části vozidel v autobusové flotile je jedním z opatření, která mají zajistit, aby veřejná hromadná doprava byla moderní a udržitelná.