Z výrobní linky sjel první MAN TGE

Z výrobní linky sjel první MAN TGE

Měsíc po startu prodeje sjel z výrobní linky nově postavené továrny v polském městě Wrzesnia první MAN TGE sériové produkce. Je to dodávkové vozidlo stříbrné barvy, které má výrobní číslo VIN končící dvoučíslím 01. Vyexpedovali ho společně pod vedením Jensa Ocksena (generální ředitel společnosti Volkswagen Poznaň) a Dennisa Affelda (senior viceprezident pro prodej dodávkových vozidel ve společnosti MAN Truck & Bus).

Uvedení modelové řady TGE znamená pro MAN začátek nového období. Společnost MAN Truck & Bus bude nejprve nabízet lehký užitkový automobil jako odpověď na poptávku mnohých dlouholetých zákazníků ze sektorů dopravy zboží jako jsou: logistika, dodavatelské služby, doprovodné, poprodejní služby a další. Hlavním důvodem pro nárůst využívání velkých dodávkových automobilů jsou zejména vzrůstající preference tzv. on-line nakupování. Dalšími důvody jsou široká variabilita uplatnění takových vozidel, harmonizace předpisů týkajících se potřebného stupně řidičského oprávnění. Významným důvodem je též ovládání velkých dodávek, které je velmi podobné řízení osobních vozidel a vysoká úroveň užitečné hodnoty. Na rostoucí poptávce po vozidlech s celkovou hmotností nad 3 t se značnou mírou podepisuje i rostoucí urbanizace.

Toto jsou rozhodně dobré důvody pro nalezení vhodného modelu v rámci skupiny, a pro využitím různých synergií, které jsou k dispozici. „Náš nedávno zřízený závod v polském Wrzesnia (Vřesno) definuje nové standardy kvality. Vozidla jsou podrobena širokému spektru testů kvality. Stálost rozměrů samotné karosérie se opakovaně kontroluje během výrobního procesu automatickými laserovými zařízeními a digitálními kamerami na různých místech. Předpokládáme, že pro značku MAN budeme dodávat všechny modely vozidel s takovou úrovní přidané hodnoty, jako tomu bylo u tohoto prvního TGE,“ poznamenal Jens Ocksen.

Reakcí Dennise Affelda byl nadšený souhlas: „Těšíme se na kombinaci vysokých standardů kvality výroby modelu TGE s profesionální sítí prodejců a servisů MAN. Nepochybujeme, že naši zákazníci si ho oblíbí. Plánujeme prodávat okolo 20 000 vozidel ročně. „Vozidlo s výrobním číslem VIN končícím dvojčíslím 01 je stříbrná dodávka s krátkým rozvorem a vysokou střechou. Tato varianta má délku cca 6 m a objem nákladového prostoru 10,7 m3. Dodávková vozidla s celkovou hmotností do 3,5 t pohání výjimečně hospodárný vznětový motor o zdvihovém objemu 1968 cma maximálním výkonu 103 kW/140 k. A už je známo i místo, kde první sériově vyrobeny MAN TGE nastoupí do práce: továrna MAN v Mnichově.