Začátek nové éry

MAN Lion’s City

Začátek nové éry

Na podzim tohoto roku přijde na scénu kompletně nově vyvinutý městský autobus MAN Lion ‚s City. Četné technické inovace uplatněné v interiéru i na karoserii jsou navzájem propojeny novým designem MAN.

Během testování byl nový MAN Lion ‚s City pečlivě skrytý. Nyní se však opona postupně zvedá, aby odhalila kompletně přepracovaný city-bus, který kumuluje silné geny předchozích autobusů MAN.

Vývojový tým své úsilí zaměřil na hospodárnost provozu, komfort cestování a ergonomii, přičemž vytvořil nové standardy pokud jde o komponenty, například náklady na životní cyklus pracoviště řidiče nebo osvětlení. Současně s těmito aspekty MAN Lion ‚s City již nyní splňuje kromě aktuálních legislativních norem i ty předpisy, které vstoupí v platnost v budoucnosti.

Příchozí Lion ‚s City hovoří novým designovým jazykem MAN. Charakterizuje ho celá řada poutavých stylistických prvků: výrazné reflektory s integrovanými denními LED světly ve formě proužku, honosná černá přední maska ​​a chromované lemování, ale i velkoplošná, dolů protažená boční okna. Avšak nejen toto dodává vozu působivou dynamiku, zajímavé jsou i dělené vnější panely karoserie, čímž se zlepšují náklady na životní cyklus.

Zadní část nového modelu MAN Lion ‚s City si s ničím nespletete. Je čistě a originální vyřešena, ale současně klasicky uspořádána, aby byl perfektní přístup k různým komponentům.

Typickým konstrukčním prvkem jsou posouvací boční dveře s elektro-hydraulickým pohonem exkluzivně vyvinuté pro MAN. Pohybují se měkce a hladce, potřebují méně prostoru venku i uvnitř, jsou lehčí o 15 kg a díky modulárním komponentům bude údržba jednodušší.

Nový autobusový design MAN přímo září a je jasně identifikovatelný. Příkladem je přední a zadní osvětlení. Technologii LED totiž nevyužívají jen denní světla, ale poprvé jsou k dispozici reflektory kompletně vybavené LED. Nové zadní skupinové svítilny se budou dodávat standardně s LED. Také v interiéru je aplikována sestava LED pro stejnorodé nepřímé osvětlení a volitelné světla Ambiente vytvářejí moderní, dynamický světelný design. Navíc tyto světelné zdroje imponují dlouhou životností až 10 000 provozních hodin, jsou mimořádně spolehlivé a energeticky úsporné.

Ucelený koncept barev a obkladů je základem moderního prosvětleného prostoru pro cestující, který působí upraveně, čistě a přívětivě. Velký podíl na tom má výběr tmavých a světlých barev náležitě zvýrazňující funkční členění jednotlivých zón v interiéru.

Řidiči nových autobusů MAN Lion ‚s City dostali kompletně přestavěny a optimalizované pracoviště. Spínače, resp. přístroje uspořádány s důrazem na ergonomii, pohodlí i bezpečnost podporují nenáročné ovládání vozidla. Vysoké dveře do řidičova prostoru a výše umístěné sedadlo vylepšují pozici řidiče i co se týče nastupujících cestujících.

MAN Lion ‚s City se objeví na ulicích v průběhu září, kdy začnou praktické testy v několika evropských městech. Potom – při slavnostním uvedení novinky na trh v březnu 2018 – bude nová generace městských autobusů představena vybraným skupinám klientů.